Az elmúlt három év egyik kiemelt célja az volt, hogy minél több megváltozott munkaképességű ember dolgozzon Magyarországon – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és esélyteremtési politikáért felelős helyettes államtitkára. Fülöp Attila hozzátette: ezt szolgálta és szolgálja ma is az a rendszer-átalakítás, ami érinti mind a pályázati, mind a támogatási területet.

Fotó: Botár GergelyKorábban ugyanis a nyílt munkaerőpiacon nem volt olyan állami támogatási forma, ami a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását ösztönözte volna, tavaly óta azonban már igényelhető a Rehabilitációs Kártya. Míg 2012-ben 9500-an éltek ezzel a lehetőséggel, 2013 júliusáig már több mint 19 ezren.

Fülöp Attila kiemelte: ennek is köszönhető, hogy a kormányváltás óta 10 ezerrel emelkedett a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatottsága. A politikus szerint a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerés azt a szemléletformálást segíti, aminek köszönhetően néhány év múlva már minden munkaadónak természetes lehet, hogy megváltozott munkaképességűeket is foglalkoztat.

Fotó: Botár GergelyNegyedik alkalommal adták át a Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést – idén 18 munkaadót díjaztak -, amelyet a Salva Vita Alapítvány 2010-ben vezetett be, hogy az álláskereső fogyatékossággal élő emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találását elősegítse.

A kitüntetés a munkáltatót a logó használatára jogosítja és mind a társadalom, mind a fogyatékkal élők felé azt közvetíti, hogy a szervezet pozitívan fogadja a fogyatékos álláskeresők jelentkezését. A díjat azok a szervezetek nyerhetik el, amelyek vállalják, hogy folyamatosan fejlesztik a fogyatékkal élő munkavállalók toborzásával, foglalkoztatásával, megtartásával kapcsolatos gyakorlatukat.

Fotó: Botár GergelyAz elismerést évente az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Amerikai Kereskedelmi Kamara Magyarországi Tagozata, a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és a Salva Vita Alapítvány közösen adja át a pályázati feltételeket sikeresen teljesítő munkáltatóknak

(Szociális és Családügyért Felelős Államtitkárság)