„Ahol a hagyományos kínai orvoslás a máltai lelkülettel találkozik” – e mottóval hirdette meg nagycsütörtöki rendezvényét a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. A bibliai utolsó vacsora emlékét idézve, a hit és a cselekvő szeretet gesztusának gyakorlataként gyógyszerosztással, akupunktúrás detoxikáló kezeléssel, lábmosással, fordultak hajléktalan embertárasaink felé a Szeretetszolgálat munkatársai.

Fotó: Kovács Attila, MTIA szolgálattételre az ifjúsági és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Kiss Norbert kísérte el Kozma Imre atyát, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat megalapítóját és Dr. Eőry Ajándokot, a szervezet háziorvosát. Az esemény elsődleges célja az volt, hogy az anonimitást igénylő és szerhasználattal küzdő hajléktalanoknak emberközeli, közvetlen kapcsolatfelvételen alapuló támogatást nyújtson. Kiss Norbert a rendezvény kapcsán elmondta, hogy a közösséget támogató munkára és a bajbajutottak életét oltalmazó segítő életre kiváló példát mutatnak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetői és elkötelezett munkatársai.

Kozma Imre atya, irgalmasrendi szerzetes a rendezvényen arra hívta fel a figyelmet, hogy a legnagyobb emberi cselekedetek közé tartozik az, amikor közel lépünk egymáshoz, meghajlunk, és az odafordulásunkkal egymásnak bátorságot adunk. Az atya - aki János evangéliumának 13. fejezetét idézte - szólt arról is, hogy a tegnapi, nagycsütörtöki eseményt az a szeretet ihlette, amely a Máltai Szeretetszolgálat Széll Kálmán térre érkező kisbuszában lévőket is jellemzi. A szolgálatot teljesítők cselekedeteikkel az összetartozás fontosságára hívták fel a figyelmet. Szavait Kozma atya e szavakkal zárta: „akinek az életében jót teszünk, azzal egyek vagyunk”.

Fotó: Kovács Attila, MTI

Az emberek életének „jobbá” tétele, a mindennapjaikat megnehezítő problémák csökkentése, megelőzése, szükség esetén pedig a bajba jutottakhoz a szükséges segítség megadásával való odafordulás elsődleges cél. A kezelések, ellátások középpontjába az Emberi Erőforrások Minisztériuma az embert helyezi, az érintettek egyéni felépülésére és reintegrációjára fókuszál. Mindezek megvalósításában a tárca az eddigieknél nagyobb hangsúlyt helyez a közösségek védő szerepére.

(MTI)