Megalakult az Ifjúsági Szakmai Egyeztető Fórum (ISZEF) Budapesten. A tárcaközi testület feladata az lesz, hogy összehangolja a különböző tárcáknál az ifjúságpolitikát érintő tevékenységeket - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért és ifjúságért felelős államtitkára, Simicskó István a testület megalakítása előtt tartott sajtótájékoztatón.

Simicskó István arról beszélt, hogy a kormányzati testület - legalább félévente tervbe vett- ülésein valamennyi érintett tárca képviselője részt vesz majd. A különböző munkacsoportokban folyó tevékenységekbe be kívánják vonni az ifjúsági ügyekkel foglalkozó civil szervezetek képviselőit is – közölte az államtitkár. Simicskó István szólt arról is, hogy egyebek mellett céljuk az, hogy a fiatalokra leselkedő veszélyeket "megszűrjék", a közösségi életet fejlesszék, erősítsék, valamint értékteremtő szemléletmódot alakítsanak ki a közösségekben.

Az ifjúságért felelős vezető azt hangoztatta, hogy tevékenységük során népszerűsíteni kívánják többek között a családalapítást, a gyerekvállalást, az egészséges életet, a sportot, továbbá azt is szeretnék elérni, hogy a fiatalok tájékozottabbak legyenek a fogyatékos emberek életével kapcsolatos kérdésekben, segítsék fogyatékos társaik közösségekbe való beilleszkedését.

Kiss Norbert ifjúságért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár arról beszélt, hogy a kormányzat 30-féle intézkedéssel segíti a fiatalokat. Most elsősorban a szegénységben szociálisan nehéz helyzetben élő fiatalok felé kívánnak fordulni, az ő életlehetőségeiket akarják javítani – mondta a helyettes államtitkár.

fotó: Árvai Károly

Kiss Norbert felszólalásában jelezte hogy, ezeknek a fiataloknak a megszólítása is komoly kihívást jelent, hiszen nemhogy nincs okostelefonjuk, de sokszor még kommunikációs csatornáik sincsenek.

A helyettes államtitkár elmondta azt is, hogy a most megalakuló testület arról is tárgyal majd, hogy miként lehet önálló ifjúságpolitikáról beszélni akkor, amikor a társadalmi problémák szinte mindegyike érinti ezt a generációt, ugyanakkor vannak olyan speciális problémák is, mint például az iskola utáni munkába állás.

(Emberi Erőforrások Minisztériuma)