A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) gálavacsorával zárta a 2011-es évet. A nagyszabású eseményen, amelyen kiosztották az év legjobbjainak járó díjakat Szekeres Pál, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) sportért felelős helyettes államtitkára is részt vett.

„Zsúfolt, fárasztó, de eredményes és emlékezetes évet zárt a kajak-kenu sportág” – mondta a gálavacsora nyitányaként Baráth Etele, az MKKSZ elnöke. Hozzátette, hogy a szövetség alapításának 70. évfordulóján sikeres gyorsasági világbajnokságot rendezhetett a szövetség, amelyen jól szerepelt a magyar válogatott.

A 2011. augusztus 17-től rendezett kajak-kenu világbajnokságnak helyszínt adó Nemzeti Kajak-kenu és Evezős Olimpiai Központ fejlesztésére a NEFMI Sportért Felelős Államtitkársága és az Olimpiai Központ működtetését ellátó Nemzeti Sportközpont közreműködésével 450 millió forintot adott a magyar kormány idén. A sportirányítás a létesítmény-fejlesztés mellett, mintegy 325 millió forint támogatást is biztosított a világbajnokság minél színvonalasabb megrendezéséhez.

A tegnapi rendezvény keretében, Baráth Etele és Storcz Botond szövetségi kapitány a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöksége nevében a sportág érdekében végzett több évtizedes edzői, sportvezetői, sportágépítő munkáért arany érdemérem kitüntetésben részesítette Horváth Pétert, az MKKSZ sportágfejlesztési alelnökét.

A 2011. év díjazottjai:

Az év ifjúsági női kajakosa: Lucz Dóra

Ifjúsági világbajnokságon aranyérmet nyert 500 egyesben, ezüstérmet a négyessel. Szintén világbajnoki aranyérmet nyert az ifik között az októberi maratoni vb-n.

Az év ifjúsági férfi kajakosa: Tótka Sándor

Arany-, ezüst- és bronzérmet is nyert az ifjúsági világbajnokságon, és részt vehetett a szegedi felnőtt világbajnokságon is a 4x200 méteres váltó tagjaként.

Az év ifjúsági férfi kenusa: Korisánszky Dávid

Az ifjúsági világbajnokságon mindhárom egyes számban ő képviselte a magyar színeket. 1000 méteren aranyérmet szerzett, 500-on bronzot, 200-on 5. lett. Részt vehetett a szegedi felnőtt világbajnokságon is, ahol döntőbe jutott és a nyolcadik helyen zárta az 500 méteres távot.

Az év utánpótlás edzője: Rasztotzky János, Lucz Dóra edzője.

Az év maratoni női kajakosa: Csay Renáta

Ugyanúgy, ahogy tavaly, idén is duplázott a maraton világbajnokságon. Szingapúrban egyesben és Farkasdi Ramónával párban is győzni tudott.

Az év maratoni férfi kajakosa: Petrovics Máté

Máté bronzérmet nyert az idei maratoni világbajnokság talán legkeményebb számában a kajak egyesek között.

Az év maratoni kenusai: Györe Attila és Kövér Márton

A szingapúri világbajnokságon aranyérmet nyert a Györe Attila, Kövér Márton páros a kenusoknál. Györe Attilának ez már a 11. világbajnoki címe.

Az év parakenu versenyzője: Szabó Sándor

Aranyérmet nyert a szegedi világbajnokságon, ez a magyar parakenu sport első világbajnoki elsősége.

Az év női kenusa: Takács Kincső

NC2-500 méteren Baravics Gyöngyvérrel párosban bronzérmes lett a szegedi világbajnokságon, NC1-500 méteren pedig 6. lett.

Az év női kajakosa: Kozák Danuta, a kajak-kenu sportág 45. örökös bajnoka!

Kozák Danuta 2 arany- és 2 ezüstérmet nyert a szegedi világbajnokságon és a belgrádi Európa-bajnokságon is.

Az év férfi kajakosa: Molnár Péter

Az Európa-bajnokság egyik legkellemesebb meglepetését okozta azzal, hogy ezüstérmet nyert 200 méteren, Szeged pedig nagyon fontos olimpiai kvótát szerzett.

Az év férfi kenusa: Vajda Attila

A szegedi MOL világbajnokság C-1 1000 méteres számának aranyérmese!

Az év edzője: Vécsi Viktor, Vajda Attila trénere.

(Sportért Felelős Államtitkárság)