2013. július 22. és 29. között első ízben Magyarországon, Zánkán került megrendezésre a nagy múltra visszatekintő Foci Drogok Nélkül Kupa / Soccer Without Drugs Cup/. A Megálló Csoport Alapítvány szervezésében létrejött eseményen öt ország 10 csapata vett részt. A program fő támogatója az Emberi Erőforrások Minisztériumának Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkársága volt. Közlemény.

A vasárnapi záróünnepségen Mr. Ibrahima Diallo, sport terapeuta az Euro - TC (Európai Terápiás Közösségek Szövetsége) nevében szólította színpadra a szervezőket, megköszönve a sikeres rendezvényszervezést. Mr. Diallo külön köszönetet mondott Kiss Norbertnek, az EMMI ifjúságért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkárának, valamint a minisztériumnak a terápiás program támogatásáért.

A helyosztókra, a döntőre és a díjátadó ünnepségre vasárnap délután került sor a zánkai stadionban, amelyen Müller Éva, az Emberi Erőforrások Minisztérium, Nemzeti Drogmegelőzési Koordinációs Osztály főosztályvezető-helyettese adta át a díjakat. A döntőbe magabiztos játékkal és százszázalékos teljesítménnyel a szervező Megálló csapata került, ahol a többszörös kupa győztes Tannenhoffal találkozott. A rendkívül izgalmas és lendületes találkozón végig a magyar csapat dominált, a vége előtt néhány perccel azonban a berlini csapat megszerezte a vezetést. Az egyenlítésre már nem maradt elég idő, így a kupát a Tannenhof hódította el. A torna legjobb játékosa a magyar csapat kiválósága, Kis Imre lett.

(Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkárság)