A Nemzeti Sport Intézet (NSI) munkatársai - a látvány-csapatsportágak támogatásához kapcsolódó kérelmek alapján - folyamatosan végzik a támogatásból megvalósuló sportfejlesztési programok ellenőrzéseit és a megújuló, vagy újonnan épülő létesítmények helyszíni szemléit.

A Komárom-Esztergom megyei Bakonysárkány Magyarország első olyan települése, amely a TAO-s programon nyert támogatással elszámolt. Ebből az alkalomból 2012. május 3-án emléklap-átadással egybekötött ünnepséget rendeztek a település Faluházában.

Az eseményen részt vett Bánki Erik, az Országgyűlés Sport- és Turizmusbizottságának elnöke, Bardóczy Gábor, a Nemzet Sport Intézet főigazgatója, Khéner László, az MLSZ Komárom-Esztergom Megyei Igazgatója, Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke, Ősz Ferenc, Bakonysárkány polgármestere, dr. Ferenczy Gábor, a Bakonysárkányi Sport Egyesület elnöke, valamint Kancz Csaba, Tatabánya alpolgármestere is.

Bánki Erik, aki maga is vidéken nőtt fel, örömének adott hangot, hogy egy kis település ilyen hatékonyan és hasznosan tudta felhasználni ennek a pályázatnak a lehetőségeit. A pályázat megalkotásakor is az volt a cél, hogy azokon a helyeken, ahol megszűnt a helyi egyesület, ott ismét életre keltsék azokat. A sport közösségépítő tevékenység, s a község élete szempontjából is meghatározó.

Popovics György a TAO-s pályázatot a kormány legnagyobb találmányának nevezte, melynek segítségével az egyesületek hozzájuthatnak azokhoz a felszerelésekhez, melyekhez évek óta nem tudtak. A politikus elmondta, hogy megyei elnökként büszkeséggel tölti el, hogy megyei település jutott elsőként hozzá a támogatáshoz és a felhasználással és elszámolással is minden rendben volt. Így lehet egy kis község példa mások számára is.

Bardóczy Gábor; „A program sikerét bizonyítja, hogy a 2011/2012-es támogatási időszakra vonatkozóan 1534 sportfejlesztési program került támogatásra. Az idei év áprilisáig mintegy 25 milliárd Ft támogatás áramlott az érintett sportszervezetek számláira. Fontos tudni; csakis szabályszerű elszámolás lehet az alapja a projektek megvalósulásának. Ebben az esetben néhány év alatt át lehet rajzolni Magyarország sporttérképét, ide értve a sportinfrastruktúra színvonalának emelését, az utánpótlás-nevelés minőségi javítását, valamint a magyar lakosság a sportolási szokásának fejlődését.”

(Nemzeti Sport Intézet)