Dr. Simicskó István, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára elmondta, hogy a magyar kormány számára is fontos volt az Eb, ezért 40 millió forinttal járultak hozzá az esemény lebonyolításához. Beszélt arról is, hogy a közelmúltban ezer pedagógust képeztek ki annak érdekében, hogy irányítsák majd az általános iskolákban hamarosan beinduló kölyökatlétika programot, amelytől a sportág hazai utánpótlásbázisának kiszélesítését remélik.

A vasárnap Szentendrén megrendezett mezeifutó Európa-bajnokságon 35 ország sportolója vett részt.

Fotó: Pelsőczy Csaba

Karel Pilny, a nemzetközi szervezet alelnöke bejelentette: az eseményen 35 ország 539 futója vett részt, s mindkét részvételi szám új rekord volt a mezeifutó Európa-bajnokságok történetében. Az Eb-re összesen 1500 akkreditációt állítottak ki, s az eseményről 11 tévécsatorna számolt be.

Cseri Miklós, a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum főigazgatója, a szervező bizottság társelnöke azzal folytatta: azért választották a skanzent a verseny színhelyének, mert a korábbiaktól mindenben teljesen eltérő Európa-bajnokságot akartak rendezni.

Fotó:Pelsőczy Csaba

"A pálya 18-19. századi épületek között, dimbes-dombos terepen vezetett, így a versenyzők futás közben Magyarország múltjából és történetéből is ízelítőt kaptak" - fogalmazott az igazgató. A versenyt a férfiaknál az olasz olasz Andrea Lalli, a nőknél pedig a címvédő ír Fionnuala Britton nyerte meg. A nap legjobb magyarja a férfiaknál 29. Minczér Albert lett.

(MTI, EMMI, Sportért Felelős Államtitkárság)