A tehetség a mai rohanó világban is örök érvényű érték, amely óriási adomány, de ahhoz, hogy jó célra használjuk, szükség van bölcsességre is – fogalmazott Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár a Magyar Tudomány Napja alkalmából rendezett tudományos konferencián a Wekerle Sándor Üzleti Főiskolán.
Az államtitkár köszöntőjében Márai Sándor gondolatait felidézve szólt a diákokhoz: ha a tehetséghez bölcsesség is társul, a szív és a jellem műveltsége is kialakul bennünk. Az értelmes, tehetséges, jellemükben és szívükben is művelt emberek képesek arra, hogy jó ügyeket szolgáljanak.
„A kormány politikájának fontos pillére a lehetőségek megteremtése, hatékony ösztönzőrendszer kialakítása és tehetséggondozás egyaránt.” – fogalmazott Simicskó István. Az államtitkár saját felelősségi területét kiemelve elmondta, hogy a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjának bevezetésével az volt a kormányzat célja, hogy itthon tartsa a tehetséges, továbbtanulni szándékozó fiatal sportolókat. Mint fogalmazott: a fiatalok életében természetes a kalandvágy, a tapasztalatszerzésre irányuló, hosszabb-rövidebb külföldi utazás igénye, de fontos, hogy hosszú távon itthon kamatoztathassák tudásukat a sport világban és minden más területen.A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíja pedig több mint száz fiatal tehetség számára ad lehetőséget tanulmányai folytatására, mert a nyugat-európai és az amerikai ösztöndíjakkal is versenyképes „fizetést” jelent.
Simicskó István beszélt az előző Orbán-kormány idején elindított Heraklész Programról, amely a 14-18 éves korosztály sportolóinak méltó megbecsülését eredményezte, bátorította a fiatal tehetségeket arra, hogy a sport útján haladjanak tovább.
A sportpolitikus végezetül arra biztatta a jelenlévő hallgatókat, hogy űzzék igazán jól és tisztességesen választott hivatásukat, törekedjenek arra, hogy mindig a legjobbak közé tartozzanak. Ez az önmagukba vetett hitük erősítésén és boldogságuk megélésén túl a közösség javát is szolgálja.
(Emmi, Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkárság)