Hatvan évvel ezelőtt a magyarok, a magyar labdarúgók világra szóló győzelmet arattak. Olyan győzelmet, amire nemcsak hatvan évig, hanem valószínűleg az idők végeztéig emlékezni fogunk, emlékezni fog a nagyvilág – jelentette ki dr. Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár a Magyar Labdarúgó Szövetség megemlékezésén a Puskás Stadion toronyépületénél. 1953. november 25-én, az évszázad mérkőzésén, a magyar válogatott 6-3-ra legyőzte Angliát, elvéve ezzel az angolok 90 évig tartó hazai veretlenségi sorozatát.
Hat évtized alatt generációk nőttek fel, az Aranycsapatról, Puskás öcsiről, Grosics Gyuláról, Buzánszky Jenőről azonban szinte mindenki, szinte minden gyermek tud, függetlenül attól, hogy szereti e futballt vagy sem. A sportért és ifjúságért felelős államtitkár ünnepi köszöntőjében hangsúlyozta: a labdarúgás a legnépszerűbb sportág, amelyet a legtöbben űznek, a legtöbben szeretnek. Napjainkban a magyar Kormány rengeteget áldoz a sportra, a sportolás méltó feltételeinek megteremtésére. ,,Elsődleges célunk az utánpótlás nevelés előtérbe helyezése, az edzők és versenyzők feltételeinek javítása. Az elmúlt három és fél év során hazánkban százezerrel nőtt az igazolt sportolók száma. Ebből mintegy ötvenezer gyermek éppen a labdarúgást választotta.”
Simicskó István emlékeztetett arra, hogy a sport, a labdarúgás minden időben képes volt a nemzeti és a nemzetek közötti összhang megteremtésére, a nemzeti identitás kifejezésére. Ami pedig a mai magyar labdarúgást illeti: az államtitkár annak a véleményének adott hangot, hogy nem egyik napról a másikra születnek meg a jövő Puskásai, de hiszünk abban, hogy a feltételek megteremtésével, az utánpótlás bázisok, az akadémiák, az egyesületek, a műhelyek segítésével előrébb léphetünk.
(Sportért és Ifjúságért Felelős Államtitkárság)