A programsorozat keretében országjáró körútra indulnak a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatásért Felelős Államtitkárság, az Oktatási Hivatal és a Diákhitel Központ munkatársai – jelentette be Kis Norbert a NEFMI felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkára szerdai sajtótájékoztatóján.

A helyettes államtitkár elmondta: az országjárással egybekötött konzultáció célja, hogy a nemrég életbe lépett változásokról nyílt, folyamatos és interaktív kommunikációt folytassanak az érintettekkel. Országosan hat állomáson – öt vidéki és egy fővárosi helyszínen – találkoznak a minisztérium munkatársai a szülőkkel, hallgatókkal és azokkal a középiskolásokkal, akik még csak tervezik a felsőfokú képzésbe való belépést – tette hozzá Kis Norbert.

Kis Norbert (fotó: Árvai Károly)A rendezvénysorozattal az államtitkárság segítséget kíván nyújtani a felsőoktatási intézményekbe jelentkező diákoknak ahhoz, hogy továbbtanulásukról felelős döntéseket hozzanak – fogalmazott a szaktárca helyettes államtitkára.

A első konzultációs állomás – ismertette a helyettes államtitkár –, Győr (Széchenyi István Egyetem) február 14-én, majd Pécs (Pécsi Tudományegyetem) február 16-án, azután Miskolc (Miskolci Egyetem) február 17-én, Debrecen (Debreceni Egyetem) február 21-én, Szeged (Szegedi Tudományegyetem) február 22-én, és a zárónap Budapesten lesz (Budapesti Gazdasági Főiskola Aulája) február 23-án.

Az egyes állomásokon a felsőoktatás legfontosabb változásairól előadásokat hallgathatnak az érdeklődők a keretszámok alakulásáról, az állami támogatás változásairól, valamint a hallgatói szerződés és a Diákhitel II. bevezetéséről – részletezte az oktatási államtitkárság helyettes államtitkára.

Kis Norbert kitért arra: a felsőfokú tanulmányokra készülő fiatalok és a kormány közös célja, hogy a képzés befejeztével kézhez vett diplomák mögött minőségi és versenyképes tudás álljon, valamint, hogy az adott területen ne legyen túlképzés, amely akadályozza a munka világában az elhelyezkedést. E célok elérése érdekében fontos változások indultak el a felsőoktatás rendszerében. Az egyik ilyen intézkedés a tanulmányok finanszírozása, ez a kérdés már a jelentkezés előtt komoly döntést igényel - fogalmazott.

A Diákhitel II. bevezetéséről szólva a helyettes államtitkár kiemelte, hogy a kormányzat a programtól várja a felsőoktatás azon trendjének megváltozását, mely szerint a költségtérítéses képzési formákra folyamatosan kevesebben jelentkeznek. Hozzátette: a diákhitellel növelni szeretnék a felsőoktatásban résztvevők számát.

(kormany.hu)