Középszinten horvát nyelv és irodalomból 1 vizsgahelyszínen 7, német nemzetiségi nyelvből 5 vizsgahelyszínen 58, német nemzetiségi nyelv és irodalomból 7 vizsgahelyszínen 199, román nyelv és irodalomból 1 vizsgahelyszínen 48, szerb nyelv és irodalomból 1 vizsgahelyszínen 24, szlovák nyelv és irodalomból 2 vizsgahelyszínen 5, míg szlovén nemzetiségi nyelvből 1 vizsgahelyszínen 2 vizsgázó tesz írásbeli érettségi vizsgát.
Emelt szinten horvát nyelv és irodalomból 2 vizsgahelyszínen 38, német nemzetiségi nyelv és irodalomból 6 vizsgahelyszínen 175, szlovák nyelv és irodalomból 2 vizsgahelyszínen 17, míg szerb nyelv és irodalomból 1 tanuló tesz írásbeli érettségi vizsgát.
Nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgatárgyból az írásbeli vizsga középszinten 240 percig tart. A vizsgázók két feladatlapot oldanak meg. Az I. feladatlap (30 pont) egy szövegértési feladatsort tartalmaz, míg a II. feladatlap (70 pont) megjelöl három szövegalkotási feladatot, és a vizsgázónak a háromból kell egyet választania és ezt megoldania. A vizsgázó először a I. feladatlapot oldja meg. A vizsgadolgozatokat 60 perc leteltével a felügyelő tanár összegyűjti. Ezután kerülhet sor a II. feladatlap kiosztására és megoldására. A II. feladatlap megoldására 180 perc áll rendelkezésre.
Nemzetiségi nyelv vizsgatárgyból középszinten az írásbeli vizsga időtartama 180 perc, amelyből az első rész, az „Olvasott szöveg értése” 60 perc időtartamú, a második rész, „A nyelvhelyesség” feladatsorának megoldására 30 perc áll rendelkezésre. Az ezt követő 15 perces szünet után a 30 perces „Hallott szöveg értése” rész következik, majd végül az „Íráskészség” 60 perc időtartamú feladatsora. Az írásbeli vizsga során 117 pont érhető el.
(Oktatási Hivatal)