Ma 8 órától az emelt szintű informatika gyakorlati, míg 14 órától közép- és emelt szinten a latin nyelvi, valamint középszinten a héber nyelvi írásbeli érettségi vizsgákra kerül sor. (Héber nyelvből csak középszinten lehet érettségi vizsgát tenni. A középszintű informatika gyakorlati vizsga más időpontban lesz.)
Informatika vizsgatárgyból emelt szinten 49 helyszínen 1.594 vizsgázó tesz gyakorlati érettségi vizsgát. (Informatika vizsgatárgyból 11 vizsgázó angol nyelven tesz érettségi vizsgát.) Az emelt szintű informatika gyakorlati vizsga 240 perces, az elérhető maximális pontszám 120 pont. A vizsgázók a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatják meg az egyes feladatok között, és a megoldások sorrendjét is maguk határozhatják meg. A gyakorlati vizsgát számítógépteremben kell lebonyolítani. A feladatsorok tematikája: szövegszerkesztés, prezentáció, grafika, weblapkészítés; táblázatkezelés; adatbázis-kezelés; algoritmizálás, adatmodellezés. Vizsgázónként szükséges segédeszközök: számítógép a megfelelő szoftverekkel (a vizsgabizottságot működtető intézmény biztosítja), vonalzó (a vizsgázónak kell hoznia). A vizsgázó a vizsgát megelőző tanévben központilag jóváhagyott (és a vizsgaközpont által kihirdetett) szoftverek használatával vizsgázhat.
Latin nyelvből középszinten 47 helyszínen 397, emelt szinten 11 helyszínen 60 vizsgázó tesz írásbeli érettségi vizsgát. Közép- és emelt szinten a latin nyelv írásbeli érettségi vizsgája 180 perces, a vizsgázóknak egy fordítási feladatot (135 perc), és egy leíró nyelvtani és lexikai-szóképzési feladatsort (45 perc) kell megoldaniuk. (Ez a feladatsor 6 leíró-nyelvtani és 2 lexikai-szóképzési feladatból áll.) A vizsgázók először az I. feladatsort oldják meg. Az elérhető maximális pontszám 75 pont (40 + 35 pont). A fordítási feladathoz segédeszközként nyomtatott latin-magyar szótár használható. A II. részhez nem használható segédeszköz.
Héber nyelvből középszinten 2 helyszínen 5 vizsgázó érettségizik.
A héber nyelv írásbeli érettségi vizsgája négy elkülönülő részből áll. Középszinten az írásbeli vizsga időtartama 180 perc, amelyből az első rész az „Olvasott szöveg értése” 60 perc időtartamú, a második rész, a „Nyelvhelyesség” feladatsorának megoldására 30 perc áll rendelkezésre. Az ezt követő szünet után a 30 perces „Hallott szöveg értése” rész következik, majd végül az „Íráskészség” 60 perc időtartamú feladatsora. Az íráskészség feladatsora esetében a feladatok megoldásához használható nyomtatott szótár.
(Köznevelésért Felelős Államtitkárság / Oktatási Hivatal)