Biológia vizsgatárgyból középszinten 944 helyszínen összesen 9.386 vizsgázó tesz írásbeli érettségi vizsgát. Magyar nyelven 9.358 vizsgázó, míg 5 különböző idegen nyelven (angol, horvát, német, szerb, szlovák) 28 vizsgázó tesz érettségi vizsgát. Emelt szinten 93 helyszínen 5.142 tanuló vizsgázik, közülük 4 helyszínen 20 vizsgázó angol, német vagy szerb nyelven.

A középszintű biológia írásbeli vizsga 120 percig tart, a vizsgázók a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatják meg az egyes feladatok között, és a feladatok megoldásának a sorrendjét is megváltoztathatják. A feladatsor 8-10 feladatból áll. Minden feladat több részfeladatot tartalmaz. Egy feladaton belül szerepelhetnek egyszerű (ismeretet felidéző) és értékelő (problémára irányuló) részfeladatok is. A feladatsor hangsúlyai: biológiai tények és elvek felidézése, a jelenségek közti kapcsolatok felismerése, a biológiai megfigyelések és kísérletek értelmezése, szakmai szövegek és ábrák értelmezése. Az elérhető maximális pontszám 100 pont. Az írásbeli vizsgán szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép használható.

Az emelt szintű biológia írásbeli vizsga 240 perces, a vizsgázók a rendelkezésükre álló időt tetszésük szerint oszthatják meg az egyes feladatok között, és a feladatokat is tetszőleges sorrendben oldhatják meg. A vizsgázóknak egy 8-10 feladatot tartalmazó feladatsort (80 pont), valamint egy választható esszé- vagy problémafeladatot (20 pont) kell megoldaniuk. Az esszé, illetve problémafeladatok az alábbi témakörből kerülnek ki: az ember élettana és szervezettana, egészséges életmód és ökológia, környezet- és természetvédelem, növényélettan. Az elérhető maximális pontszám 100 pont. Az írásbeli vizsgán szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép használható.

Társadalomismeretből emelt szinten 22 helyszínen 222 vizsgázó tesz írásbeli érettségi vizsgát.

A társadalomismeret vizsgatárgy emelt szintű írásbeli vizsgája 240 percig tart. Az írásbeli vizsga feladatai kb. 75%-ban a társadalomismeret és jelenismeret, és 25%-ban a gazdasági ismeretek vagy pszichológia témákból kerülnek ki. A feladatsor két részből áll, az I. rész mindenki által megoldandó feladatokat tartalmaz a társadalomismeret és jelenismeret témakörökből, míg a II. rész két feladatsort (gazdasági ismeretek és pszichológia) tartalmaz. A vizsgázó a feladatsoron belül választhat a gazdasági ismeretek vagy a pszichológiai feladatok között. Az elérhető maximális pontszám 75 (az I. részre 55 pont, míg a II. részre 20 pont adható).

(Köznevelésért Felelős Államtitkárság / Oktatási Hivatal)