Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár, egy mai sajtótájékoztatón mutatta be az Oktatási Hivatal új elnökét, Princzinger Pétert. Az Oktatási Hivatal az Oktatásért Felelős Államtitkárság egyik legfontosabb háttérintézményének vezetését látja el ez év január 1-jétől. Ezt megelőzően Kerpen Gábor volt a hivatal vezetője, akinek mandátuma azonban 2010. december 31-én lejárt.
A sajtótájékoztatón Princzinger Péter röviden összefoglalta, milyen körülmények között veszi át az Oktatási Hivatal vezetését, majd ismertette a működésre vonatkozó terveit, elképzeléseit.
Az új elnök elmondta, hogy a kormányzati struktúra átalakításának befejeztével a központi és a területi feladatok átrendeződtek, megváltozott az ellátási rendszer. Ehhez kapcsolódik a területi államigazgatási, illetve közigazgatás-korszerűsítési program, ami praktikusan a megyei kormányhivatalok felállítását és az e-közigazgatás kiépítését jelenti. Az előző évek gyakorlatához képest különösen fontosnak tartja Princzinger az intenzív együttműködést az elkövetkezőkben az új kormányhivatalokkal, az oktatási háttérintézményekkel és magukkal az oktatási intézményekkel.
Tervei között szerepel az Oktatási Hivatal szolgáltatásainak bővítése, valamint a színvonalasabb és gyorsabb ügyintézés. Tájékoztatott arról is, hogy a köz- és a felsőoktatásban küszöbön álló két törvény alapvető megújítása miatt részben új feladatokat is kap majd a Hivatal.
Hoffmann Rózsa a vezetőváltás indokára vonatkozó kérdésre azt válaszolta, hogy Kerpen Gábor három hónapig tartó munkája próbaidő volt, ám távozása kapcsán nincs szó bizalomvesztésről, közös megegyezéssel váltak meg egymástól. Kerpen Gábor vállalta, hogy az Oktatási Hivatal vezetését humanizálja, ezt volt szakszervezeti vezetői tapasztalataival meg is tette. Az oktatásért felelős államtitkár a sajtótájékoztatón kitért arra, hogy a kormányhivatalok kialakításával, az érettségi és felvételi rendszer tervezett átalakításával járó, 2010 utolsó hónapjaiban megkezdett munka folytatása viszont olyan embert kívánt, akinek komoly adminisztratív, jogi és pénzügyi tapasztalatai vannak.
Princzinger Péter korábbi munkatapasztalataira vonatkozó kérdésre válaszolva hangsúlyozta: saját magát közigazgatási jogi szakembernek, ezen belül felsőoktatási menedzsernek tartja. Korábban egyetemi oktatóként, egyetemi középvezetőként és ügyvédként is oktatási jogi és igazgatási kérdésekkel foglalkozott. Úgy foglalta össze: nemcsak tudja, hogy kell átszervezni egy közoktatási intézményt, hanem gyakorlata is van ebben.