A tavaly novemberben megnyitott Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpont felülmúlta az előzetes elvárásokat, megnyitása óta több mint 3500 középiskolás vett részt a különböző pénzügyi és gazdasági alapismereteket nyújtó oktatáson. Az intézményt működtető OTP Fáy András Alapítvány kuratóriumi elnöke, Prof. Dr. Vizi E. Szilveszter meghívására Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter asszony és Dr. Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár asszony is látogatást tett a kiemelt kormányzati projektként létrejött intézményben.
Egy Európai Uniós pályázat keretében, és az OTP Bank támogatásával megvalósult intézményt megnyitása óta növekvő érdeklődés övezi a középiskolai diákok körében. Az európai színvonalú oktatóközpontot működésének első 6 hónapja alatt mintegy 2600 középiskolás diák látogatta meg, akik az O.K. Központ oktatóinak segítségével olyan pénzügyi és gazdasági ismeretekkel gazdagodtak, amelynek segítségével a jövőben tudatosabban kezelhetik saját pénzügyeiket, megvalósíthatják életcéljaikat. A résztvevő diákok Budapesten kívül eddig 8 megyéből, illetve összesen 56 iskolából érkeztek. Az O.K. Központ trénerei ezen kívül mintegy 1150 középiskolás diákot a saját középiskoláikban keresték fel, biztosítva a képzés széles körű hozzáférését. A 6 hónap alatt összesen csaknem 290 tréninget tartottak a speciálisan felkészített oktatók.
Az Oktatóközpont munkájáról és hasznosságáról Hoffmann Rózsa beszélt a kormany.hu-nak.
„Nagyon büszkék vagyunk az O.K. Központ eddigi eredményeire, és a rendkívüli érdeklődésre” – mondta el Prof. Dr. Vizi E. Szilveszter akadémikus, az intézményt irányító OTP Fáy András Alapítvány Kuratóriumának Elnöke az eseményen. „Az alig fél éve indult projekt eddigi sikerei bizonyítják az oktatási keretek között történő szemléletformálás szükségességét, és az interaktív, „szórakoztatva tanítás” módszerének eredményességét. A visszajelzések pozitívak mind a pedagógusok, mind a diákok, mind a szülők részéről. A fokozódó érdeklődés miatt szükség van az intézmény kapacitásainak bővítésére, terveinkről a mai napon miniszter asszonyt és államtitkár asszonyt is tájékoztattuk” – tette hozzá Vizi E. Szilveszter.
Az interaktív és multimédiás eszközökkel ellátott intézményt a félévértékelő alkalmából Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter asszony és Dr. Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár asszony is meglátogatta. A látogatás során betekintettek az ott zajló tréningekbe, megismerték az oktatóközpont munkatársait, illetve az egyes tréning elemeket.
„A kiemelt projekt olyan ismeretek átadását teszi lehetővé, amelyek megkönnyítik a hazai pénzügyi rendszer és egyes termékei megértését a középiskolások számára. A cél nemcsak a fiatalok tájékoztatása, hanem a jövő generációk segítése a helyes szemléletmód átadásával a döntésképes és pénzügyileg tudatos magatartás elsajátításában, az adósságcsapdák elkerülésében. A mindenki számára hozzáférhető oktatás hosszú távon az egész társadalom hasznára válik.” – emelte ki látogatása során a nemzeti fejlesztési miniszter asszony.
„Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelésért Felelős Államtitkársága az új Nemzeti alaptanterv készítésekor arra törekedett, hogy abban a magyar és az európai műveltség alapjai mellett kellő hangsúllyal jelenjenek meg azok a korszerű ismeretek, amelyek révén a fiatalok eligazodnak a minket körülvevő világban, sikeresen boldogulnak felnőtt életükben.” – mondta a látogatás során Dr. Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár. - „A kormány oktatáspolitikájának egyik fontos eleme, hogy az iskolában a diákok elsajátítsák a gazdasági és pénzügyi ismereteket. Cél, hogy a diákok már most átlássák azokat a döntési folyamatokat, amelyekkel felnőttként a mindennapi életben találkoznak majd: például a családi költségvetés összeállítását, a megtakarítási lehetőségeket, vagy a különböző hitelek felvételének előnyeit és kockázatait. Ez azért is fontos, mert számos felmérés bizonyította, hogy Magyarországon a fiatalok és a felnőtt korosztályok egyaránt rendkívül csekély pénzügyi ismerettel rendelkeznek, ami jelentős hátrányt jelent számukra munkavállalásuk, életvezetésük során, és rányomja a bélyegét a nemzetgazdaság teljesítményére is. A megújult Nemzeti alaptanterv kötelező közismereti tárgyaiba ezért igen sok gazdasági elem került be.”
Dr. Hoffmann Rózsa is kiemelte: örömteli, hogy az új Széchenyi Terv pályázati és az OTP Fáy András Alapítvány forrásaiból létrehozott Középiskolások Országos Pénzügyi és Gazdasági Oktatóközpontja lehetőséget teremt arra, hogy a hazai középfokú oktatási intézmények tanulói - térítésmentesen – érdekes és vonzó formában gyarapíthatják pénzügyi, gazdasági és gazdálkodási ismereteiket.
(Köznevelésért Felelős Államtitkárság)