Egy jó tanár soha nem félt attól, hogy megmérjék, értékeljék teljesítményét,hiszen tudja, hogy időről időre bizonyítania kell – mondta Hoffmann Rózsa, köznevelésért felelős államtitkár a kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskolában tartott sajtótájékoztatóján.
Az államtitkár hangsúlyozta: egy jó orvos vagy egy cég alkalmazottja sem fél a megmérettetéstől, korunk egyik legfőbb jellemzője, hogy a maga szakmájában mindenkinek folyamatosan bizonyítania kell. Hozzátette: Kazincbarcika környező településeiről 20 intézményvezetőtől kapott tájékoztatást a köznevelési intézkedésekről, akik pozitív képet adtak az elért eredményekről.
Tájékoztatása szerint a mindennapos testnevelésről elismeréssel szóltak a kazincbarcikai és edelényi tankerület iskoláinak igazgatói. A pedagógusok arról is beszámoltak, hogy a tanév új tantárgyai, az erkölcstan, a hit- és erkölcstan órák népszerűek a szülők és a gyerekek körében egyaránt.
Mint mondta, a délutánig tartó iskola is sok pozitív eredményt hozott. Példaként említette, volt olyan intézményvezető, aki arról számolt be, hogy ennek köszönhetően javult a gyerekek tanulmányi eredménye a tavalyihoz képest.
Az államtitkár kitért a tanfelügyeleti és minősítési rendszerre. Úgy fogalmazott, a kazincbarcikai megbeszélésen jó példáját látta annak, hogy helyi pedagógus, intézményvezető is részt vesz az ehhez szükséges képzésen. Ezáltal már ő maga is tájékoztatást tud adni a környék iskoláinak – magyarázta az államtitkár, hozzátéve, hogy elindult az az „öngerjesztő folyamat”, amelyet a tanfelügyeleti és minősítési rendszernek szántak, mert az, aki részt vesz bennük autentikusan tudja továbbadni a megszerzett ismereteket és tapasztalatokat.
Hoffmann Rózsa a béremelésekről szólva úgy fogalmazott: nem lepte meg, hogy ezen a területen problémaként jelenik meg, hogy a területen dolgozók esetében nem tudták egy ütemben bevezetni a fizetésemelést. Mint mondta: feszültség van az adminisztratív, technikai személyzet változatlan maradt bére és a pedagógusok megemelt fizetése között. Ezt azonban az elkövetkező években orvosolni fogják.
„Ahhoz, hogy ez a társadalom megbecsülje a gyerekeket, akiknek a fejlődése mindennél fontosabb, először is a pedagógusokat, a nevelőket, a tanárokat kellett és kell olyan helyzetbe hozni, hogy meg tudjanak élni a bérükből”. Ezt szolgálja az a többlépcsős béremelés, amely tavaly szeptemberben indult el – mondta az államtitkár.
(MTI, EMMI)