Az elmúlt két esztendőben a kormány olyan intézkedések sorát fogadta el, melyek javítják az oktatás színvonalát, minden gyermek számára biztosítják a jó minőségű oktatáshoz az egyenlő hozzáférés esélyét, megteremtik annak lehetőségét, hogy az iskolákból a fiatalok korszerű, versenyképes, az egyéni boldogulásukat garantáló tudással kerüljenek ki.
A köznevelési rendszer, a szakképzés, a felsőoktatás átalakítása a sok évtizedes gyakorlattal ellentétben nem a meglévő szabályok módosítgatásával, a rendszer toldozgatásával-foltozgatásával történt, hanem átgondolt, egymásra épülő, az oktatás teljes egészét átfogó, a problémákat feltáró, azokra megoldásokat kínáló stratégia alapján.
Az átalakítás célja nem kevesebb, mint a magyar kultúra és hagyományok megőrzésére, nemzeti sajátosságainkra építve Magyarország felemelése, egy hosszú távon működő, az ország polgárainak tisztes megélhetést nyújtó gazdaság megteremtése.
A Nemzeti köznevelésről szóló törvény annak érdekében, hogy az óvodától a felsőoktatásig a gyermekek és fiatalok előrehaladását kizárólag a szorgalom, a tanulásra fordított munka és a tehetség határozza meg választ ad mindazokra a társadalmi problémákra, amelyeket a korábbi kormányok oktatáspolitikusai nemhogy nem oldottak meg, de a pillanatnyi politikai haszonszerzés vezérelte átgondolatlan, szemfényvesztő változtatásaikkal tovább mélyítettek.
A kormány oktatáspolitikájáról, az egyes intézkedések hátteréről, szándékairól, várható hatásairól a Népszabadság című balliberális napilapban hozzá nem értésből, vagy politikai indíttatásból olyan hazugságokkal, csúsztatásokkal teli írás jelent meg, amit az Emberi Erőforrások Minisztériumának Oktatásért Felelős Államtitkársága határozottan visszautasít. Az államtitkárság az abban foglalt állítások cáfolatát a holnapi napon a kormány hivatalos honlapján teszi közzé.
(Emberi Erőforrások Minisztériuma, Oktatásért Felelős Államtitkárság)