A Kármán Tódor-díjat 2010. december 22-én tizedik alkalommal adták át a Nemzeti Erőforrás Minisztériumban.
A Kármán Tódor-díj az oktatási miniszter által adományozható egyik állami elismerés, amelyet – évente öten – azok a magánszemélyek vagy vállalkozások vehetnek át, akik a magyarországi oktatást, képzést, felnőttoktatást, tudományos kutatást szakmai közreműködéssel és jelentős természetbeni, illetve anyagi juttatásokkal kiemelten támogatják.
A 2010. évi Kármán Tódor-díjat Hoffmann Rózsa, oktatásért felelős államtitkár adta át:
Dr. Zárda Saroltának és Havass Miklósnak, a Számalk Zrt. tulajdonosainak megosztva
Dr. Zárda Sarolta és Havass Miklós az elmúlt 20 évben személyesen és intézményükön keresztül is az oktatás és az innováció elkötelezett támogatói. A Számalk Zrt. az általa létrehozott alapítványokon keresztül hozzájárul a Gábor Dénes Főiskola és a SZÁMALK Szakközépiskola fenntartásához és működtetéséhez.
A Magyar Televízió Zrt.-nek
Az MTV szakemberei rendszeresen átadják speciális tudásukat a különböző oktatási intézményeknél, továbbá a rendelkezésükre álló fejlesztési támogatásokat is ennek megfelelően használják fel. Kiemelten támogatják:
- a Kaposvári Egyetemet, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolát,
- a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karát,
- a Színház és Filmművészeti Egyetemet.
A díjat Dobos Menyhért vezérigazgató helyettes vette át.
A Rézler GyulaAlapítványnak
A Rézler Gyula Alapítványt dr. Rézler Gyula magyar származású amerikai professzor 1998-ban azzal a céllal alapította, hogy a szerény anyagi körülmények között élő, 35 éves magyar fiatal diplomások az Egyesült Államokban felkészülhessenek doktori tanulmányaikra. 1998-2010 között 100 fő nyerte részesült a Rézler-ösztöndíjban.
A díjat Dr. Farkas János professzor emeritus, az Alapítvány elnöke vette át.
A Magyar Öntészeti Szövetségnek
A Magyar Öntészeti Szövetség megalakulása óta végzett gazdaságszervező, irányító és támogató tevékenysége jelentős hatást gyakorol a hazai öntészeti ipar fejlődésére.
Kiemelkedő tevékenységet végeznek a magyarországi öntészeti és anyagtudományi szakmai oktatás és a kutatás-fejlesztés érdekében, melyhez az általuk irányított, illetve képviselt gazdasági társaságok jelentős anyagi támogatást nyújtottak: a Miskolci Egyetemnek, a Dunaújvárosi Főiskolának és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek.
A díjat Dr. Sohajda József elnök vette át.
A Liszt Ferenc Zeneakadémia Baráti Köre
Egyesületnek A Liszt Ferenc Zeneakadémia Baráti Köre Egyesület közhasznú szervezetként adományok gyűjtésével és egyéb eszközökkel jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a Zeneakadémia biztosíthassa a folyamatos működéséhez szükséges feltételeket, támogatja a Zeneakadémia tanárainak és növendékeinek oktatói és alkotói törekvéseit. A Baráti Kör több mint 1200 főt (elsősorban hallgatókat) támogatott költségtérítés, külföldi versenyek részvételi díja, tanulmányút, hangszervásárlás révén.
A díjat Szabó Vilmos elnök vette át.