A Magyar Formatervezési Díj pályázatán a Kultúráért Felelős Államtitkárság különdíját Farkas Anna, az Oktatásért Felelős Államtitkárság különdíját pedig Somogyi Éva és Németh Krisztina nyerte el, A kitüntetéseket Hammerstein Judit kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkár és Dux László felsőoktatásért és tudománypolitikáért felelős helyettes államtitkár adta át 2011. október 3-án az Iparművészeti Múzeumban.
Farkas Anna a Magyar Képzőművészeti Egyetem Tervező grafikus szakán végezte tanulmányait. A X. Békéscsabai Országos Grafikai Biennálén különdíjat, az Országos Mű-kép kiállításokon fődíjat és közönségdíjat kapott. A Magyar Formatervezési Díj pályázaton a kulturális államtitkárság különdíját Goethe: Színtan című plakátsorozatával érdemelte ki. A Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társasága 2010-ben Goethe művének megjelenésének 200. évfordulója alkalmából nemzetközi pályázatot hirdetett, amelyre a művészek a színtanhoz kötődő munkákkal pályázhattak. Farkas Anna olyan analitikus plakátot tervezett, amely profán módon „csupán” a könyv eredeti szövegét, szerkezetét jeleníti meg a klasszikus tipográfia elemeivel ötvözött információs grafika eszközeivel.
Somogyi Éva a Nyugat-magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézet formatervező szakának csomagolástervező hallgatójaként vett részt a Magyar Formatervezési Díj pályázaton. A Magyarországon még széles körben nem ismert háromdimenziós verseskötet úgynevezett pop-up technikával készült. Somogyi Éva mindenképp magyar alkotást akart feldolgozni, s választása Radnóti Miklós a természetről és annak változásáról szóló Naptár című versciklusára esett. Az irodalmi és művészeti értékeket ötvöző könyvet oly módon tervezte, hogy későbbiekben gyártható, sokszorosítható termék legyen.
A másik díjajzott, Németh Krisztina a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem formatervező szak fémműves szakirányán szerzett diplomát, ám ezt megelőzően kitanulta az aranyműves és a díszítővésnök szakmát. Az elismerést Idő ékszer című munkájával vívta ki. A fiatal ötvösművész a megfoghatatlan idő anyagba és formába öntésével, az állandóság és változás dinamikájának megjelenítésével olyan designtárgyat alkotott, amely messze túlmutat az ékszer funkcióján, ám mégis az emberi testen teljesedik ki. A magyar formatervezés egyik előremutató, alkotói darabja, amely nagy valószínűséggel egyedi marad, és egy gyűjtemény darabjaként gazdagítja a dizájn világát.
(Kultúráért Felelős Államtitkárság)