Magyar és külföldi alkotók mintegy 290 képzőművészeti kerámiája szerepel a Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek - Nemzetközi Kerámia Stúdió 2013. május 17-én megnyílt kiállításán Budapesten, az Iparművészeti Múzeumban.

A tárlaton a Kecskeméti Kerámia Stúdió mintegy 4 ezer műtárgyat számláló gyűjteményéből főként az elmúlt 18 évben készült kerámiákat mutatnak be. A tárlat legrégebbi alkotása Schrammel Imre 1978-ban készített Edénytanulmánya, a legújabb művészeti kerámiák pedig 2011-ben készültek. A magyar keramikusok közül többek között Márk Kornél, Geszler Mária, Túri Levente és Kun Éva, a külföldi alkotók közül mások mellett a japán Hosino Szatoru, a cseh Jindra Viková, az észt-orosz Szergej Iszupov és a belga Steyaert Frank munkáit mutatják be.

A kiállítást Halász János kultúráért felelős államtitkár nyitott meg. Beszédében kifejtette: a kultúrában az együttműködés komoly lehetőségeket tartogat és erre sok jó példa van. Hozzátette, hogy az országos nagy múzeumok már elindultak az együttműködés útján, saját gyűjteményeikből az ország több településén rendeznek kiállítást. "Ez fordítva is működik, erre példa a kecskeméti műhely mostani kiállítása is. A budapesti intézmények, mint például az Iparművészeti Múzeum is, befogadnak olyan gyűjteményeket és anyagokat, amelyek a fővárosban ritkán láthatók" - hangsúlyozta az államtitkár.

A Nemzetközi Kerámia Stúdió az 1970 és 1977 közötti években jött létre és máig Magyarország egyik legjelentősebb, folyamatosan működő alkotótelepe. A műhelyt a kezdetektől 2011 végéig Probstner János keramikusművész irányította. A műhely gyűjteményében 5 kontinens több mint 40 országból való művészek reprezentálják magukat. A tárlat szeptember 1-ig tart nyitva az Iparművészeti Múzeumban.

(MTI/EMMI)