Egészségügy, Szociális, ijfúsági- és családügyek, Oktatás, Kultúra, Sport, Egyházi, nemzetiségi és civil ügy, Társadalmi felzárkózás ügye
Családoknak szóló információs portál érdekességekkel, hírekkel, hasznos jogszabályok gyűjteményével. A weboldalt családi témájú kép-és videogyűjtemény is színesíti.
A „Megnézheted magad” életmód-tudatosító kampány szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy azon só-, cukor- és zsírmennyiség mellett, amelyet mindennapjainkban fogyasztunk, hogyan fogunk kinézni a jövőben, ha nem változtatunk egészségtelen életmódunkon.
A legtöbb művészeti ágat felölelő kritikai és hírportál, ajánlókkal, művészportrékkal, pályázatfigyelővel, 29 vidéki mutációval, illetve kereshető, országos programadatbázissal, magyar és angol nyelven. Naponta hírt ad a határokon túl élő magyar alkotókról és nemzetközi kitekintést is biztosít olvasóinak.
A Sportért Felelős Államtitkárság szakmai portálja rendszeresen beszámol sportpolitikával kapcsolatos hazai és nemzetközi hírekről, sportcélú fejlesztéseket érintő pályázatokról, mindezek mellett sportprogramokra, sportszakmai továbbképzésekre, valamint szakmai kiadványokra is felhívja az érdeklődők figyelmét. A weboldalon megtalálhatók a sportszervezetek, olimpiai és nem olimpiai sportágak, sportegyesületek és köztestületek adatai is.
A felsőoktatási felvételi eljárás komplex információs oldala.
Elősegíti az oktatás résztvevőit (tanárokat, diákokat, oktatókat, hallgatókat stb.) illetve azok közösségeit megillető, oktatással kapcsolatos állampolgári jogok érvényesítését.
A Magyar Rektori Konferencia a magyar felsőoktatási intézmények rektoraiból álló, a felsőoktatási intézmények képviseletére, érdekeinek védelmére jogosult független köztestület.
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság a magyar felsőoktatás minőségéért felelős független szakmai testület.
A magyar felsőoktatási intézmények adattár alapú vezetői információs rendszerének központi honlapja.
A felsőoktatási hallgatói hitelezési rendszer fenntartásáért felelős szervezet.
A felsőoktatási és a közoktatási diákigazolvány központi honlapja.
A diákkedvezmények honlapja.
A DOSz a magyarországi felsőktatási intézmények által szervezett doktori képzésben részt vevő hallgatók, a doktori abszolutóriummal rendelkezők, illetve a doktorjelöltek (továbbiakban: doktoranduszok) érdekképviseleti szervezete, továbbá olyan szervezet, amely révén a doktoranduszok támogatják az ifjúság életvezetési ismereteinek a fejlesztését.
Az EISZ központilag, nemzeti licenc alapján nemzetközi és magyar információforrások használatát teszi lehetővé a felsőoktatás hallgatói, oktatói és kutatói, valamint tudományos kutatóintézetek munkatársai számára.
Az Europass a végzettségek és kompetenciák összehasonlíthatóságát támogató egységes rendszer, amelynek alapja az ún. Europass portfolió. Az Europass portfolió egy személyi dokumentumcsomag, amelyet az állampolgárok önkéntes alapon használhatnak végzettségeik, oktatásban és képzésben szerzett kompetenciáik elismertetésére, munkavállalás esetén a munkaadók tájékoztatására Európában. A keretrendszer létrehozásának a célja, hogy összefogja ezen dokumentumok kezelésére, népszerűsítésére és kiadására vonatkozó erőforrásokat, így nagyobb hatékonyságot és célszerűséget biztosítva a dokumentumok széles körű elterjesztésének.
A HÖOK a magyarországi felsőoktatási intézmények hallgatói önkormányzatainak demokratikus alapon szerveződő és működő országos érdekképviseleti szervezete.
A kreditrendszer honlapja.
Az NIIF a magyarországi kutatói hálózat fejlesztésének és működtetésének programja. A Program a teljes magyarországi kutatási, felsőoktatási és közgyűjteményi közösség számára biztosít informatikai infrastruktúrát és szolgáltatásokat.
Felsőoktatási és közoktatási pályázatok kezelője.
Az Országos Pedagógiai Könyvtár országos feladatkörű, nyilvános, tudományos szakkönyvtár. A teljesség igényével gyűjti a magyar oktatáspolitikai, neveléstudományi, nevelés- és ifjúságszociológiai dokumentumokat, a magyar tankönyveket, az iskolai értesítőket, továbbá a hazai gyermek- és ifjúsági irodalmat. Válogatva gyűjti a fenti szakterületek külföldi irodalmát. A múzeumban kiállításokon elevenedik meg a magyar pedagógia múltja.
A hazai felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a tudományos diákköri tevékenység. Ennek összefogását szervezi az OTDT.
Az OTKA feladata a tudományos kutatások és a kutatási infrastruktúra független, széles körű támogatása, a fiatal kutatók segítése, nemzetközi színvonalú eredmények létrehozása, új tudományos törvényszerűségek felismerése, ismeretek, módszerek, eljárások kidolgozása érdekében.
A MÖB a kétoldalú államközi egyezmények, illetve munkatervek által biztosított államközi ösztöndíjakra, a külföldi magyar intézetekbe irányuló ösztöndíjakra, valamint a Magyar Állami Eötvös Ösztöndíjra érkező pályázatok elbírálását koordinálja. Az ösztöndíjakat a Magyar Ösztöndíj Bizottság döntése alapján az oktatási tárca vezetője adományozza. A MÖB független szaktekintélyekből álló testület, melynek nyolc tagját az MTA, különböző felsőoktatási szakmai szervezetek, a NEFMI, valamint a Külügyminisztérium delegálja.
Tankönyvek, folyóiratok és videók tára.
A Tempus Közalapítvány nemzeti és nemzetközi oktatási-képzési pályázati programokat kezel, különböző képzéseket nyújt az EU támogatások felhasználása témakörében, illetve tudásközpont szerepet tölt be.
A magyar tehetséggondozás fóruma.
Az Alapkezelő készíti elő és bonyolítja le a hazai költségvetési forrásból megvalósuló egyházi, nemzetiségi, kisebbségi, civil és társadalmi felzárkózással kapcsolatos pályázatokat. Emellett hatáskörébe tartoznak egyes közoktatási és felsőoktatási projektek is. Ugyancsak az intézmény látja el a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszerrel és az útravaló Ösztöndíjprogrammal kapcsolatos feladatokat.
A hátrányos helyzetű tanulók kollégiumi programja.
A hátrányos helyzetű tanulók kollégiumi, szakiskolai programja.
A hátrányos helyzetű tanulók tehetséggondozó programja.
E honlapon keresztül érhető el a közoktatás komplex információs rendszere.
A közoktatás résztvevőinek központi honlapja.
A közoktatás és a szakképzés tankönyvei.
Európa legnagyobb ifjúsági centruma.
A "Szolidaritás Nagykövete" egy 2010 szeptemberében útnak indított, személyes részvételen alapuló úgynevezett 'érzékenyítő program', melynek célja a fiatalabb korosztály empátiájának, toleranciájának bővítése, ismereteinek növelése a fogyatékkal élőkkel kapcsolatban. A projekt kidolgozója, egyben fő támogatója a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Szociális, Család- és Ifjúságügyi Államtitkársága.
2006-ban a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma és a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum együttműködési megállapodást kötött a Múzeumi Oktatási és Képzési Központ (MOKK) létrehozására. Módszertani fejlesztéseket, képzéseket szervez, kommunikációs és disszeminációs tevékenységet folytat, szakmai tanácsadással, országos Múzeumi Koordinátori Hálózat működtetésével áll a múzeumi szakemberek, pedagógusok, oktatók és felsőoktatási intézmények hallgatóinak rendelkezésére. Fő feladata 2008-2013 között a "Múzeumok Mindenkinek" Program - Múzeumok oktatási - képzési szerepének erősítése - Központi módszertani fejlesztés TÁMOP-3.2.8/A-08-2008-0002 megvalósítása.