A koragyermekkori alapellátás fejlesztése a következő több mint két év egyik kiemelt egészségügyi projektje. A program egyik célja a gyermekek fejlődését akadályozó rizikótényezők azonosítása. E tényezők alapján készül el a rizikókérdőív, amelyhez egy, a szülői megfigyelésen alapuló kérdőív is kapcsolódik majd.

E két kérdőív az alapja az új, hazai fejlesztésű szűrőeljárásnak, amelynek feladata a gyermekek fejlődésének nyomon követése, és az eltérő fejlődést mutató gyermekek pontosabb kiszűrése. A projekt képzési programokat és informatikai fejlesztéseket is tartalmaz. A TÁMOP 6.1.4. kiemelt projekt a GYEMSZI és OTH által alkotott konzorciumban valósul meg.

Fotó: Árvai Károly

A program nyitókonferenciáján Dr. Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár kifejtette: a programban többek között egységes informatikai infrastruktúra épül majd ki, amely javítja a védőnők és a gyermekorvosok közötti kommunikációt. Jelenleg a védőnők kevesebb, mint 60%-a használ elektronikus rendszereket dokumentálás céljából, ráadásul ezek sem egységesek. Mindez kiemelten indokolttá teszi az informatikai háttér fejlesztését.

(GYEMSZI/kormany.hu)