Az egészségügyi államtitkárság legfőbb célja a rezidensek szervezeteivel folytatott tanácskozásokon elérni azt, hogy a fiatal orvosok számára ne a magyar egészségügy elhagyása tűnjön a jövőben a leginkább járható útnak – jelentette ki Szócska Miklós keddi sajtótájékoztatóján.

Az államtitkár rámutatott, hogy a rezidensek ügye 3000 embert érint, akiknek a helyzetén javítani kell azért, hogy ne menjenek el külföldre, mert a magyar társadalom képezte ki őket, s ennek a társadalomnak szüksége van rájuk. Végső soron pedig mindannyiunk célja az, hogy a magyar egészségügy ne kerüljön a jelenleginél is nehezebb helyzetbe – fogalmazott Szócska Miklós.

Szócska Miklós (fotó: Botár Gergely)

Az államtitkár ezt követően beszámolt a rezidensi ösztöndíjprogram eddigi sikereiről: a második körben már két hét alatt 124-en jelentkeztek, ami az első körhöz képest jelentős növekedést jelent, emellett pedig az idén 459-en jelentkeztek a szakorvosi képzésre, ami a tavalyinál már sokkal jobb eredménynek számít.

Az egészségügy gazdálkodását is át szeretnék alakítani – jegyezte meg az államtitkár, kifejtve: transzparens gazdálkodásra van szükség, hogy egyetlen forintot se költsenek el az egészségügyben felesleges dologra, s így minden megtakarítás az egészségügyi dolgozók bérét gazdagíthassa.

Szócska Miklós kitért az orvoselvándorlás kérdésére is: a tavalyi évben 1111 orvos jelezte külföldre távozási szándékát, az idei évben pedig ez idáig 829 fő, tehát a múlt év óta nem romlott a helyzet.

(kormany.hu)