A korai nyugdíjba vonulás helyett az aktív, munkával eltöltött éveket kell díjazni a rendészeti dolgozóknál, akik esetében összességében 30 százalékos bérfejlesztésre lenne szükség – erről Felkai László, a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára beszélt a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) megalakulásának 15. évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségen pénteken, a Stefánia Kulturális Központban.

A Belügyminisztérium részéről Felkai László köszönetet mondott a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat munkájáért. A közigazgatási államtitkár szerint az NBSZ létrehozása "racionális szükségszerűség" volt. Hangsúlyozta, hogy bár ez a titkosszolgálat jött létre legutoljára, ennek ellenére önállósága létjogosultságát kevesen kérdőjelezik meg.

Fotó: Hornyák Dániel

„Garanciát senki nem vállalhat érte, de szeretnénk, hogy általában a rendészeti szervek a mostani állapothoz képest – és nem személyre lebontva, hanem általánosságban (...) – egy 30 százalékos bérfejlesztésben részesülnének" – mondta a közigazgatási államtitkár, kiemelve, hogy a hivatásos állományok esetében az "aktív éveket", vagyis a munkában töltött időt, és nem a korai nyugdíjba menetelt kívánja támogatni a Széll Kálmán Tervben megfogalmazott elképzelés.

Az összességében nagyjából kétezer embert foglalkoztató szervezet éves költségvetéséről, amely mintegy 15,5 milliárd forint, Felkai László azt mondta: az összeg ugyan soknak is tűnhet, mégis "ez a pénz a szakszolgálat feladatához képest, és ahhoz képest, amit a társadalom elvár tőle, kevés". Az államtitkár szerint megfelelő információk nélkül a társadalomnak kevés esélye van arra, hogy a bűnözői körökkel felvegye a harcot, ezért a szakszolgálat technikai fejlesztése alapvető prioritás, amelyhez a fedezetet biztosítani kell.

A rendezvény megnyitásaként Boda József dandártábornok, az NBSZ főigazgatója köszöntötte a meghívott vendégeket, majd Finszter Géza nyugalmazott vezérőrnagy nyújtott rövid betekintést a szakszervezet 15 éves történetébe.

(MTI; kormany.hu)