Az eseményen Pintér Sándor hangsúlyozta, az állampolgári támogatás, amellyel a rendőrlakásokat kialakították, még elkötelezettebbé teszi az itt szolgáló rendőröket.

Másfél évvel ezelőtt már járt Pintér Sándor belügyminiszter a Lujza utca 14. szám alatt, és akkor megállapodás született a városvezetés és a tárcavezető között, hogy felújítják az épületet, majd átadják a rendőrség részére – emlékeztetett Kocsis Máté, a VIII. kerület polgármestere.

fotó: Árvai Károly

A polgármester elmondta: a lakásokat olyan, a kerületben szolgáló rendőrök fogják használni, akik még nem engedhetik meg maguknak a saját otthont. Az épület teljes rendbehozatala bruttó 175 millió forintba került – tájékoztatott Kocsis Máté, hozzátéve: az épületet a pincétől a padlásig fel kellett újítani, ki kellett cserélni az összes nyílászárót, a ház mögötti részen pedig létrehoztak egy hét férőhelyes parkolót is.

Józsefvárosi rendőrnek lenni nem könnyű, ezért a kerület vezetése számos lépést kíván tenni a városrészben szolgáló rendőrökért. Ez a lakásátadó ennek a sorozatnak az egyik eleme – mutatott rá Kocsis Máté.

Kocsis Máté, Pintér Sándor (fotó: Árvai Károly)

Pintér Sándor megköszönte minden VIII. kerületi állampolgárnak, hogy megvalósulhatott a beruházás. Nem könnyű a kerületben szolgálni – fogalmazott a belügyminiszter – de az az állampolgári támogatás, amivel a rendőrlakásokat kialakították, még elkötelezettebbé teszi az itt szolgáló rendőröket.

Ez a beruházás is jelzi, hogy egy új központ épül Józsefvárosban – jegyezte meg Pintér Sándor. A miniszter bízik abban, hogy az erőfeszítéseknek hála mindenki egyre nyugodtabban sétálhat majd az utcákon éjjel és nappal egyaránt.

Kocsis Máté, Pintér Sándor (fotó: Árvai Károly)

Háttér:
A Lujza utca 14. szám alatt található épület a Józsefvárosi Önkormányzat tulajdonában áll. A lakóépület felújításának első üteme a Magdolna Negyed Program II. keretében Európai Uniós támogatás felhasználásával valósult meg 2011 májusáig.

Az épület és a környezete a program megindítása előtt közbiztonsági szempontból súlyosan fertőzött volt. Eredetileg egy részeleges felújítást terveztek (eközben a bérlők bent laktak), amelyet közben módosítani kellett. Az önkormányzat rendőrségi bérház kialakításáról döntött, így a korábbi bérlőket cserelakásokban helyezték el.

A felújítás előtt a kétemeletes épületben 27 szociális bérlakás volt 32 m²-es átlagos alapterülettel, ebből mindössze 7 volt komfortos. A felújítás második ütemét a Józsefvárosi Önkormányzat saját forrásból valósította meg. A felújítás bruttó összköltsége 175 millió forint, ebből az EU-s támogatás 40,44 millió forint.

A második ütem átalakítási munkáit követően összesen 12 lakást alakítottak ki: 8 darab 1 szobást, 2 darab 1,5 szobást, és 2 darab 2 szobás lakást. Mindegyik ingatlan összkomfortos, egyedi gázfűtéses. Az épület hőszigetelt. Az átalakítás során a hátsó épületszárnyat lebontották, ennek a helyén 7 férőhelyes belső, zárt parkoló létesült. A létesítmény zárt láncú biztonsági kamerarendszerrel van ellátva. Az épület utcafronti részén két plusz helyiség található, amelyek irodaként, vagy üzletként hasznosíthatók.

A Józsefvárosi Önkormányzat képviselő-testülete dönt a bérlőkijelölési jogról, szerződést köt a BRFK-val és a BM-mel, határozatlan időre, térítésmentesen.
A BRFK saját hatáskörben dönt a bérlőkről. A jelöltek a Budapesti Rendőr-főkapitányság VIII. kerületi Rendőrkapitánysággal aktív hivatásos-, közszolgálati jogviszonyban, illetőleg munkaviszonyban kell, hogy álljanak. A lakások a bérlőkijelölési jog fennállása alatt sem bérlő, sem annak családtagjai, sem más személy részére nem idegeníthetők el.

(kormany.hu)