A Belügyminisztérium mindennapi munkája során számít a tudományos élet útmutatásaira - mondta Pintér Sándor miniszter a Belügyi Tudományos Tanács hétfői budapesti alakuló ülésén.

A miniszter emlékeztetett arra, hogy a különféle katasztrófahelyzetekben eddig is támaszkodhattak a Magyar Tudományos Akadémia segítségére, és más intézményekkel, köztük a Budapesti Műszaki Egyetemmel is, együttműködtek.

Pintér Sándor hangsúlyozta, az új testület felállítása azt jelzi, hogy a Belügyminisztérium a tudományos élet eredményeit fel kívánja használni. Elmondta, hogy a tudományos munka korábban sem volt idegen a Belügyminisztériumtól és a rendőrségtől.

fotó: Horváth Ernő

Utalt arra, hogy ő maga 1978-tól az Országos Rendőr-főkapitányság tudományos tanácsának titkára volt, és ebben a szerepében szervezte a tudományos munkát.

Pintér Sándor úgy vélte, a tudományos testület híd lehet a beosztotti állomány és a minisztérium vezetése között is, mert a szakmai javaslatok megtételéhez nem kell a hivatalos szolgálati utat betartani.

A belügyminiszter szerint a tudománynak komoly szerepe lehet a vezetőképzésben és a jó vezetők kiválasztásában. Arra is rámutatott, hogy a tudomány segítsége nemcsak a belügyi tudományokra vonatkozik, hanem egyebek mellett a szociológiára és a pszichológiára.

fotó: Horváth Ernő

Kroó Norbert, az akadémia alelnöke az alakuló ülésen elmondta, hogy a tudománynak Magyarországon is fel kell értékelődnie, miként a világban már sok helyen. Az alelnök ennek kedvező jeleként értékelte a Belügyminisztérium mostani kezdeményezését, a testület felállítását. Példaként említette, hogy a jelenleg használt biztonsági technológiák kimerülőben vannak, ezért újakra van szükség, ám ezeknek új ötleteken kell alapulniuk, ezek zömét pedig a tudománytól lehet várni.

(MTI; kormany.hu)