„A projekt célja a közrend és a közbiztonság javítása, az állampolgárok biztonságérzetének növelése” – mondta Berta Krisztina, a Belügyminisztérium európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkára a „TEtt – program az áldozatokért és tettesekért” projekt eddigi tapasztalatait bemutató sajtótájékoztatón.

A helyettes államtitkár hangsúlyozta: a TEtt a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében, mintegy kétmilliárd forintból kerül megvalósításra 2010 és 2012 között. A jelenleg zajló alprojekt célkitűzése a börtönből szabadulók „visszaesésének” megelőzése, ezáltal a bűnözés csökkentése.

„Ugyan még csak a teljes projekt felénél tartunk, de a pozitív alakulását látva elmondhatom, hogy jelentős eredményeket várunk” – húzta alá Berta Krisztina, majd hozzáfűzte: a jelenleg 11 büntetés-végrehajtási intézet részvételével zajló programot a jövőben országos méretűvé kívánják terjeszteni.

(fotó:Apró Andrea)

Csóti András, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának stratégiai és koordinációs helyettese elmondta: a 11 bv-intézetben eddig 4558 fő vett részt önkéntesen a projekt tájékoztatóján, ebből közel 1800 fő már jelentkezett is a programba. Jelenleg 283 fő tart a második szakaszban, amely során egy 30 órás kommunikációs és önismereti tréningen vesznek részt a fogvatartottak.

A vezérőrnagy kiemelte, hogy várhatóan október végén indul az a képzés, amely során a büntetésüket töltők szakmát tanulhatnak, így szabadulásuk után nagyobb eséllyel találhatnak munkát és illeszkedhetnek vissza a társadalomba.

„Intenzív utógondozásra van szükség ahhoz, hogy a fogvatartottak kikerülésük után megtalálják a helyüket a társadalomban” – hangsúlyozta Kóta Tünde, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Igazságügyi Szolgálata (KIMISZ) Pártfogú Felügyelői Szolgálat osztályvezetője, majd hozzátette: „A projekt megvalósulásával a terület olyan támogatást kapott, mint korábban még soha. Ennek köszönhető, hogy a program eddig jelentős eredményeket ért el.”

(kormany.hu)