Agrárgazdaság, Élelmiszerlánc-felügyelet, Agrárigazgatás, Vidékfejlesztés, Környezetvédelem, Vízügy
Információk a magyar halászatról és a Halászati Operatív Programról
Az iskolatej program működtetésével a Vidékfejlesztési Minisztérium elősegíti, hogy az általános iskolás valamint az óvodás gyermekek naponta hozzájussanak ezekhez az egészséges tejtermékekhez.
A borpiaci reform hatályba lépését követően a szőlő-bor ágazat szabályozása, támogatási lehetőségei, eredetvédelmi előírásai jelentősen megváltoztak. Az ezzel összefüggő jogszabályi változásokat, aktuális információkat, pályázati lehetőségeket érheti el a honlapon keresztül.
Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) Magyarország legjelentősebb agrárökonómiai szellemi bázisa. Híd szerepét tölti be a döntéshozók, a gazdálkodók, a feldolgozók, a kereskedők és az egyetemek között, összeköti a világot Magyarországgal, az elméletet a gyakorlattal. Információkat gyűjt és elemez, tudományos kutatásokat végez, és ezek tárgyilagos eredményeit kiadványaiban adja közre.
Az Agrár Széchenyi Kártya a mezőgazdasági termékek előállításával, feldolgozásával és forgalmazásával, erdő-, vad- és halgazdálkodással foglalkozó mezőgazdasági őstermelők, családi gazdálkodók, egyéni vállalkozók, illetve társas vállalkozásként működő kis- és középvállalkozások számára nyújtott szabad felhasználású 1, 2 vagy 3 éves lejáratú folyószámlahitel.
Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program a 2007-2013-as időszakra vonatkozó nemzeti vidékfejlesztési program. A honlapon elérhetők a programhoz kapcsolódó jogszabályok, jelentések, arculati elemek, közlemények és egyéb dokumentumok.
Az ÁTK kutatási tevékenysége két szervezeti egységben folyik: az Állattenyésztési Főosztályon genetikai, szarvasmarha-tenyésztési, sertéstenyésztési, juh- és kecsketenyésztési, szaporodásbiológiai, sejtbiológiai, lótenyésztési osztályok, a Takarmányozási Főosztályon kérődzőtakarmányozási, sertéstakarmányozási, takarmányértékelési és minősítési, takarmányozás-élettani kutatócsoportok működnek.
A biológiai sokféleség védelméért és a biológiai biztonságért
Információk a nemzetközi és a hazai jeles napról
Az Erdészeti Tudományos Intézet alaptevékenysége a kutatás, de rendelkezik olyan szaktudással, eszközrendszerrel, kutatási termékként előállított növényanyaggal, amelynek további hasznosítására vagy értékesítésére lehetőség van. Az Ökológiai Laboratóriumban végzett víz-, talaj- és biomassza vizsgálatok elsősorban a kutatást szolgálják.
Kutatás, fejlesztés, oktatás és szaktanácsadás vízi erőforrásaink felelősségteljes hasznosítása és védelme, az egészséges táplálkozás fejlesztése és az életminőség javítása érdekében.
Az Országos Környezetvédelmi Információs Rendszer és a Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszer összekapcsolása.
Környezetkímélő termékek megkülönböztető megfelelőség-tanúsító rendszerének működtetése.
A KÉKI célkitűzéseiben az élelmiszer-tudomány és -technológia terén végez alap- és alkalmazott kutatásokat az élelmiszer-biztonsági és -technológiai kockázati tényezők kimutatására, nyomon követésére és csökkentésére alkalmas új módszerek fejlesztésére; új élelmiszerek és eddig nem ellenőrzött technológiai eljárások kockázati tényezőinek feltárására; az élelmiszer-biztonságot és az egészséges táplálkozást szolgáló, környezetkímélő eljárások és gyártmányok fejlesztésére.
A Levegőtisztaság-védelmi Információs Rendszer (LAIR) a Környezetvédelmi is Vízügyi Minisztérium számítógépes rendszere, amelynek célja a légszennyezőanyag terhelést okozó kibocsátások nyilvántartása.
A magyar agrárium köztestülete
A Nemzeti Agrárszaktanácsi, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) az oktatási, a tanácsadási és a vidékfejlesztési feladatok mellett többek között pályázatkezeléssel foglalkozik. Az intézet több szervezetet, programirodát működtet, például a vidékfejlesztés érintettjeit összefogó Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) Állandó Titkárságát, illetve az Esélyegyenlőségi, a Magyar Falusi Turizmus, a Magyar Tanyákért és az IKSZT Programirodát.
A Vidékfejlesztési Minisztérium háttérintézménye
Az MNVH feladata a vidékfejlesztésben érdekelt összes szereplő, így az érintett kormányzati, önkormányzati, civil, gazdálkodó és társadalmi szervezetek, szakmai testületek információs és együttműködési hálózatba szervezése, tevékenységük összehangolása.
Az MBK feladata, hogy magas színvonalú alap és alkalmazott kutatást folytasson a növények és állatok nemesítése valamint a korszerű környezetvédelmi technológiák területén.
A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal kifizető ügynökségként felelős az Európai Unió Közös Agrárpolitikájának végrehajtásáért. A hivatal bírálja el a támogatási kérelmeket, ellenőrzi a feltételek betartását, kifizeti az uniós és a nemzeti támogatásokat, valamint elszámol a kifizetésekkel.
A Nemzeti Agrárszaktanácsi, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) az oktatási, a tanácsadási és a vidékfejlesztési feladatok mellett többek között pályázatkezeléssel foglalkozik. Az intézet több szervezetet, programirodát működtet, például a vidékfejlesztés érintettjeit összefogó Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) Állandó Titkárságát, illetve az Esélyegyenlőségi, a Magyar Falusi Turizmus, a Magyar Tanyákért és az IKSZT Programirodát.
A Nemzeti Diverzifikációs Program az érintett térségekre vonatkozó, a 2009-2010 közötti időszakra szóló diverzifikációs stratégia, amely megteremti a cukorgyárak megszűnését követő gazdasági szerkezetváltás alapját, valamint pótolja a cukorgyárak bezárása következtében a foglalkoztatásban és a gazdasági kapcsolatokban kialakult hiányokat.
Központi költségvetési szerv
A Vidékfejlesztési Minisztérium Környezetügyért Felelős Államtitkárságának irányítása alatt álló intézmény
Hírek, információk, adatbázisok.
Önkéntesen a tiszta Magyarországért!
Mérési adatok, értékelések a levegő minőségéről
A Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (AGRYA) először 2011-ben hirdette meg népszerű, általános iskolásoknak szóló akcióját, a Vesd Bele Magad! Programot. A mozgalom keretében a kisdiákok vetőmagokat kapnak, hogy saját zöldségeket, például borsót, répát, retket neveljenek. A honlapon a gyerekek fontos ismereteket sajátíthatnak el, szakemberek segítségét kérhetik, beszámolókat, fotókat küldhetnek saját kiskertjeikről.
A Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (AGRYA) először 2011-ben hirdette meg kommunikációs programját, a Vidék Kalandot. A szervezet városi fiataloknak biztosít lehetőséget, hogy bekapcsolódjanak egy-egy fiatal gazda által vezetett gazdaság munkájába. A honlapon kalandjaikról, élményeikről számolnak be a fiatalok.
Aktuális vízügyi információk és háttéranyagok
A kampány a fiatalok vízzel kapcsolatos tudásának, tudatos fogyasztásának, viselkedésének fejlesztésére fókuszál, amely érinti a mindennapi élet területét (háztartás, bevásárlás, fogyasztási szokások), a víz útját az otthonunkig. Emellett célja a hazai természeti és felhasználói vízbázisok értékeinek bemutatása, megszerettetése, a megóvásukhoz fontos társadalmi attitűd bemutatása, erősítése.
A VÍZKVÍZ 2013. április 22. és május 24. között tölthető ki, tervezett eredményhirdetés június 5-én, a Környezetvédelmi Világnapon lesz.