Foglalkoztatáspolitika, Munkahelyteremtés, Szakképzés, felnőttképzés
Átadták a Kék Madár Alapítvány fogyatékkal élőket foglalkoztató, kibővült éttermét csütörtökön Szekszárdon, amelyet mintegy 40 millió forintos beruházással, európai uniós támogatással alakítottak ki az alapítvány székhelyén.
Folytatódtak a kedvező trendek a munkaerőpiacon 2014. február és április között a KSH gyorstájékoztatója szerint. A 15-74 év közötti foglalkoztatottak létszáma 238 ezer fővel, az egy évvel ezelőtti 3 millió 869 ezerről 4 millió 107 ezerre emelkedett.
Szakképzett munkaerő nélkül nem lehet és nem is lesz sikeres az ország, ezért fontos, hogy a szakképzésben és felnőttképzésben elindított változások folytatódjanak – jelentette ki a mezőgazdasági gépeket gyártó CLAAS Hungaria Kft. tanműhelyének csütörtöki átadó ünnepségén a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatásért felelős államtitkára Törökszentmiklóson.
A KSH gyorstájékoztatója szerint az elsődleges munkaerőpiacon a 2014. január-márciusi időszakban a nemzetgazdaságban mért bruttó és nettó átlagkeresetek is 6,4 százalékkal nőttek az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A fogyasztói árak stagnálása mellett így ebben a kategóriában január-márciusban 6,4 százalékos reálbér-emelkedésről beszélhetünk, ami tovább segíti a lakossági fogyasztás növelését, és ezen keresztül a gazdaság bővülését.
Gépgyártó üzemet épített Miskolcon a német Gustav Wolf GmbH cégcsoport, a mintegy 140 millió forintba került csarnokot szerdán adták át a város mechatronikai ipari parkjában, a társaságnak ez már a második gyára itt.
A KSH ma reggeli gyorstájékoztatója szerint tovább folytatódtak a pozitív munkaerőpiaci trendek. A 2014. január-március közötti időszakban a 15-74 év közötti foglalkoztatottak száma 4 millió 78 ezer főre emelkedett, ami 1992 óta a legkedvezőbb adat.
Az év második hónapjában 6,8 százalékkal nőttek a reálkeresetek a közfoglalkoztatás hatásának kiszűrésével, így folytatódik a 2013-ban elindult erőteljes reálbér-növekedés. A Kormány intézkedéseinek, úgymint a rezsicsökkentésnek, a közszférában végrehajtott béremeléseknek, a Munkahelyvédelmi Akciótervnek, az aktivitást ösztönző intézkedéseknek, valamint a fogyasztói árak stagnálásának jelentős szerepe van a reálbér növekedésében.