Minisztériumok
Államtitkárságok
Videók
A magyar Európa-politika fő célja a nemzeti érdekek képviselete, és ennek érdekében alapvetően a szövetségkötésre kell helyezni a hangsúlyt, de ha szükséges, a konfliktusokat is fel kell vállalni - mondta Navracsics Tibor külgazdasági és külügyminiszter-jelölti meghallgatásán az Országgyűlés európai ügyek bizottságának ülésén szerdán.
Az európai parlamenti (EP-) választás esélyt kínál arra, hogy megerősödjön a magyar nemzeti érdekképviselet az unióban - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Külügyi Intézetben 2014. május 21-én.
Martonyi János szerint a jövőben a mainál differenciáltabb, rugalmasabb, jobban alkalmazkodó lesz az unió, ami remélhetőleg egyszerűbb rendszert is jelent, de ez csak akkor működhet, ha új együttműködési kultúra alakul ki.
Idén második alkalommal rendezik meg a V4-es kerékpárversenyt, a 2014. május 13-án Lengyelországból induló, összesen 658 kilométeres nemzetközi viadal célja a visegrádi országok (V4) együttműködésének népszerűsítése.
Magyarország készen áll arra, hogy a történelmi megbékélés lépéseit elindítsa és végrehajtsa minden olyan viszonylatban, ahol ez eddig még nem történt meg - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Külügyi Intézetnek a magyar-szerb kapcsolatokról szóló rendezvényén 2014. május 5-én.
Minél több területen sikerül együttműködnie a visegrádi országoknak, annál őszintébben tudjuk megoldani a közös problémákat - fogalmazott a kormany.hu-nak adott interújában Győri Enikő államtitkár, akit a a Magyarország EU-csatlakozásának 10. évfordulója alkalmából rendezett, "Felzárkóztunk vagy lemaradtunk?" című háromnapos budapesti konferencia második napján kérdeztünk.
A jelenlegi geopolitikai helyzetben "mélyíteni és gyorsítani kell" az EU keleti partnerségi politikáját – mondta Martonyi János külügyminiszter a visegrádi csoport és a keleti partnerség külügyi vezetői budapesti tanácskozásának végén 2014. április 29-én.
A visegrádi együttműködés (V4) fontosabb ma, mint e négy ország európai uniós csatlakozása előtt volt, holott annak idején még felvetődött a kérdés, hogy mi lesz vele 2004 után - mondta Martonyi János külügyminiszter a Magyarország EU-csatlakozásának 10. évfordulója alkalmából rendezett nemzetközi konferencián 2014. április 28-án.
A külügyi tárca parlamenti államtitkára szerint az Európa Tanács (ET) parlamenti közgyűlése által a közelmúltban elfogadott Kalmár-jelentés kibővíti a magyar diplomácia mozgásterét a kisebbségvédelem területén. Németh Zsolt erről budapesti sajtótájékoztatón beszélt április 24-én. Répás Zsuzsanna, a KIM nemzetpolitikai helyettes államtitkára azt mondta, a jelentéssel újra fókuszba tudták állítani a kisebbségvédelem kérdését.
Az újonnan megválasztott szlovák államfő nyilatkozata, amelyben kegyelmet ígért Zsák Malina Hedvignek, nagy előrelépést jelent a magyar-szlovák viszonyban - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Felvidékről kitelepített magyarok emléknapján szombaton Budapesten.
A magyar külpolitika fontos céljának nevezte a demokratikus átalakulás támogatását Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön Budapesten.
A bolíviai törvények szerint is már két éve szabadon kellett volna bocsátani Tóásó Elődöt, ezért a magyar kormány követeli, hogy a férfi szabadlábon védekezhessen az ügyében - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn Budapesten.
Az a legfontosabb változás a magyar külpolitikában 2010-hez képest, hogy miközben a baráti kapcsolatok kiépítése a cél, a magyar érdekek érvényesítésére a korábbinál nagyobb hangsúly kerül - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Külügyi Intézetben tartott előadásában, hétfőn.
Wintermantel Péter globális ügyekért felelős helyettes államtitkár és Szenczy Sándor, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke sajtótájékoztatója a Baptista Szeretetszolgálat dél-szudáni humanitárius segítségnyújtási tevékenységével kapcsolatban, amelyet a Külügyminisztérium 3 millió forinttal támogat.
A visegrádi országok (V4) sérülékeny helyzetben vannak, minden, Oroszország elleni esetleges gazdasági szankció a V4-eket érintené a legsúlyosabban - mondta Martonyi János külügyminiszter a visegrádi országok és Németország külügyi vezetőinek 2014. március 13-i budapesti tanácskozása után.
A fiataloknak is minél jobban meg kell ismerniük az Európai Uniót, hogy megtudják, mire jó az uniós tagság - mondta Győri Enikő, a Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkára.