Igazságügyért Felelős Államtitkárság
Videók
A kormány tudatában van annak, hogy az uzsora jelenségével szemben a büntetőjogi fellépés kereteit meghaladó, komplex válaszokat kell adni - mondta Répássy Róbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) igazságügyért felelős államtitkára pénteken.
A szombaton hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv kiemelkedik az elmúlt évek jogalkotásából, az első magyar magánjogi kódex, amely demokratikus keretek között jött létre és lép hatályba, illetve amely a magántulajdon és a piacgazdaság talaján jött létre és azt kívánja támogatni - mondta a kódex kodifikációját irányító Vékás Lajos akadémikus a Répássy Róberttel közösen tartott sajtótájékoztatón.
Répássy Róbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium igazságügyért felelős államtitkára sajtótájékoztatót tartott a 2014. március 15-én hatályba lépő új polgári törvénykönyv főbb irányvonalairól.
Az új büntető törvénykönyv (Btk.) a jogos védelmi helyzet kiszélesítésével növeli a polgárok biztonságát - mondta Répássy Róbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium igazságügyért felelős államtitkára hétfői sajtótájékoztatóján, Budapesten.
Fokozott büntetőjogi védelmet nyújt számos rendelkezésével az új büntető törvénykönyv (Btk.) gyermekek, idősek és fogyatékkal élők részére - mondta Répássy Róbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium igazságügyért felelős államtitkára hétfőn a Parlamentben tartott sajtótájékoztatóján
A Kormány az elmúlt hetekben kezdte meg a Polgári Törvénykönyv hatályba lépéséhez kapcsolódó törvénytervezetek vitáját, ebből ma négyet benyújtott az Országgyűlésnek a közigazgatási és igazságügyi miniszter. A témában dr. Czepek Gábor igazságügyi és magánjogi jogalkotásért felelős helyettes államtitkár adott interjút a kormany.hu-nak.
A kormány a tegnapi ülésén döntött az Alaptörvény ötödik módosításával kapcsolatos kérdésekről. A részleteket Répássy Róbert, a KIM igazságügyért felelős államtitkára ismertette csütörtökön, sajtótájékoztatón.
Az új büntetés-végrehajtási kódex megalkotásának hátterében az új Büntető Törvénykönyv elfogadása és 2013. július 1-jei hatálybalépése, az előző büntetés-végrehajtási törvényrendelet hatályba lépése óta bekövetkező társadalmi, büntetőpolitikai és szakmai meggyőződésbeli változások, valamint a nemzetközi követelményeknek való megfelelés állnak.
Répássy Róbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium igazságügyért felelős államtitkára sajtótájékoztatója a 2013. július 1-jén hatályba lépő új Btk. jelentőségéről, jogszabályi újításairól.
Gáva Krisztián közjogi jogalkotásért felelős helyettes államtitkár sajtótájékoztatója.
Módosítja a Büntető Törvénykönyvet a kormány, hogy május 1-je után se lehessen önkényuralmi jelképeket viselni. A jövőben büntethető lesz az, aki a köznyugalom megzavarására alkalmas módon viseli az önkényuralom jelképeit. A köznyugalom megzavarásának minősülne az is, ha az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértenék meg. Közlemény.
Az új büntető törvénykönyv (Btk.) hatékony, korszerű és egységes kódex, amely szigorú, tettarányos büntetéseket tartalmaz - mondta Répássy Róbert, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára az új jogszabály alkalmazását elősegítő, a KIM által szervezett konferencián a Parlamentben.
A gyermekkor sajátos, csak erre az időszakra jellemző szükségletekkel rendelkezik, melyet mi felnőttek minden téren kötelesek vagyunk felismerni és tiszteletben tartani. Így az igazságszolgáltatásban is – fogalmazott Répássy Róbert igazságügyért felelős államtitkár a „Párbeszéd a gyermekbarát igazságügyért – Ha a gyerek az áldozat” című nemzetközi fórumon Budapesten.
A kormány első félévében a rendteremtés jegyében tett, igazságügyi intézkedéseit, javaslatait ismertette Répássy Róbert igazságügyért felelős államtitkár és Nagy Anna kormányszóvivő.