Katonai szerepvállalás, Védelemigazgatás, Magyar Honvédség, Honvédelem, Védelempolitika
A Magyar Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság a Magyar Honvédség országos illetékességű, katonai igazgatási és központi adatfeldolgozó szerve. Az MH HKNYP igazgatási tevékenysége keretében kezeli a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú katonáinak, polgári alkalmazottainak központi személyügyi nyilvántartását, végzi a nyilvántartással kapcsolatos − vonatkozó jogszabályokban megfogalmazott − feladatokat.
A Hadtörténeti Intézet és Múzeum alaprendeleteséből fakadó feladata a magyar és a kapcsolódó egyetemes hadtörténelem tárgyi emlékeinek kutatása, feltérképezése, feltárása, rendszerezése itthon és külföldön egyaránt, szoros együttműködésben a helyi múzeumokkal, szervekkel.
A Honvéd Kulturális Központ 2013. március 1-jétől az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár Protokoll, Rekreációs és Kulturális Igazgatóság intézményei közé tartozik. Elsődleges feladata a Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium protokolláris kiszolgálása mellett a honvédségi igényjogosultak kulturális szolgálata.
A HM Zrínyi Média által működtetett portálon első kézből származó híreket, információkat és videofelvételeket talál a Honvédelmi Minisztériumról és a Magyar Honvédségről, de válogathat a NATO, valamint Európa és világ katonahírei között is.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemet 2011-ben alapították. Az egyetemet a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, a Rendőrtiszti Főiskola, és a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatástudományi Kara integrációjával hozták létre.
A Honvéd Együttes több tagozatú művészeti intézmény, a Honvéd Táncszínházból és Zenekarából, a Honvéd Férfikarból, valamint egy színész-énekes szólista tagozatból épül fel. Munkájukat 2011-ben Prima Primissima díjjal ismerték el.
2009 októberében az Észak-atlanti Tanács akkreditálta és aktiválta a budapesti NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központot (NATO KEKK), amely az első nemzetközi katonai szervezet hazánkban. A Központ szakmai programjával támogatja a NATO katona-egészségügyi célkitűzéseinek megvalósítását és a Szervezet egészségügyi transzformációját. A Központ megalapítója – mint „keretnemzet” – Magyarország, melyhez csatlakozott szponzoráló nemzetként a Cseh Köztársaság, Franciaország, Hollandia, Németország, Olaszország és Románia. Bővebb információért Központunkkal, illetve tevékenységeinkkel (pl. képzések, tanfolyamok, szabványosítás és koncepció-fejlesztés) kapcsolatban kérjük látogasson el weboldalunkra.