Az „Egységes központi elektronikus irat-és dokumentumkezelés megvalósítása” című kiemelt projekt sajtótájékoztatóján beszédet mond Fekete Gábor, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium e-közigazgatásért felelős helyettes államtitkára.
Háttér:
Az „Egységes központi elektronikus irat- és dokumentumkezelési rendszer megvalósítása” című projekt célja, hogy olyan rendszert vezessenek be, amely egységesíti az irat- és dokumentumkezelést a minisztériumokon belül és azok között, továbbá növeli az irat- és dokumentumkezelés hatékonyságát, és gyorsabb ügyintézést tesz lehetővé.
A rendszer bevezetésével az egyes szervezeteknél elektronikusan egyszer már rögzített iratok másik szervezethez történő átadásával és újrarögzítés nélküli ügyintézésével megvalósul a minisztériumok közötti hatékony és gyors együttműködés.
Az Új Széchenyi Terv keretén belül az „Egységes központi elektronikus irat- és dokumentumkezelési rendszer megvalósítása” című projektre (EKOP-3.1.2) az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával 943 millió forint támogatási keretösszeg állt rendelkezésre.
Biró Marcell, a KIM közigazgatási államtitkára és Csonka Ernő, a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal elnöke beszédet mond a „Humánerőforrás-gazdálkodás a központi közigazgatásban” című projekt szakmai rendezvényén.
Az esemény akkreditációhoz kötött, melyet az alábbi linken tehetnek meg.
http://kih.gov.hu/sajto-regisztracio
Háttér:
Az Európai Unió támogatásával megvalósuló ÁROP 2.2.5 „Humánerőforrás-gazdálkodás a központi közigazgatásban” című kiemelt projekt témája a közigazgatási teljesítményértékelés gyakorlati megvalósítása.
A projekt célja a hatékony, EU-konform közigazgatási tevékenység elősegítése illetve olyan HR rendszer kialakítása és működtetése, amely hozzájárul a szervezeti struktúraváltás felgyorsításához valamint elősegíti az ösztönző jellegű, ügyfélorientált szolgáltatás, azaz a Jó Állam megvalósulását.
A KIM benyújtja a parlamentnek a közérdekű bejelentésekről szóló törvényt, melyről Rétvári Bence parlamenti államtitkár sajtótájékoztatót tart.
Háttér:
A Kormány a Nyílt Kormányzati Együttműködés (Open Government Partnership) kezdeményezéshez történő csatlakozásával megerősítette korábbi vállalásait a korrupció elleni fellépés terén. A nemzetközi vállalás része, hogy Magyarország megteremti a bejelentők védelmének intézményrendszerét.
A XVIII. Nemzetközi Katonazenekari Fesztivál július 4-6. között kerül megrendezésre Debrecenben
A kétévente megrendezett debreceni fesztiválon - immár három és fél évtizede - hazai és külföldi zenekarok, karmesterek mutatják be tudásukat látványos, zenés felvonulások, térzenék, alaki bemutatók és koncertek keretében. Városszerte felharsannak a fúvósok, döngnek majd a dobok, s megszólalnak a kedvelt dallamok, 3 külföldi, és 4 hazai együttes tolmácsolásában.
Orosházán 2002 óta működik a Családok Átmeneti Otthona, amely teljes és egyszülős családok számára biztosít átmeneti elhelyezést. Az itt eltöltött egy év alatt a többi között a krízishelyzetbe került családok gyermekeinek gondozásához, neveléséhez biztosítják a szükséges feltételeket. Az elmúlt években azonban nem volt forrás az intézmény fejlesztésére, felújítására. Most az Új Széchenyi Terv keretében több mint 110 millió forintból valósult meg a korszerűsítés.
A rendezvényen Soltész Miklós, az EMMI szociális és családügyért felelős államtitkára sajtótájékoztatót tart.
Kormányszóvivői sajtótájékoztató a takarékszövetkezeti rendszerről
Dr. Mihalovics Péter, a KIM Új Nemzedék Jövőjéért Program koordinációjáért felelős miniszteri biztosa, Siklódi Levente, a Zánka – Új Nemzedék Központ ügyvezető igazgatója, valamint Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere sajtótájékoztató keretében mutatja be az Új Nemzedék Plusz elnevezésű, átfogó ifjúsági szolgáltatásfejlesztésre irányuló kiemelt projektet.
Háttér:
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyik kiemelt hatáskörébe tartozó, szakpolitikai területének eddigi legnagyobb fejlesztése indul a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium gondozásában előkészített Új Nemzedék Plusz elnevezésű program által.
A kétéves, hárommilliárd forintból megvalósítandó nagyszabású projekt három területen, az ifjúságsegítő intézményrendszer fejlesztése, a korosztályos kommunikációs platformok egységesítése, valamint az ifjúsági szolgáltatások bővítése területén valósít meg egybehangolt intézkedéseket.
Az Új Nemzedék Plusz program elsődleges célkitűzése, hogy segítse a fiatalokat jövőképük megfogalmazásában, felkészítse őket a munkaerő-piacra való zökkenőmentes belépésre.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Dr. Mihalovics Péter, az Új Nemzedék Jövőjéért Program koordinációjáért felelős miniszteri biztos valamint Siklódi Levente, a Zánka – Új Nemzedék Központ ügyvezető igazgatója sajtótájékoztató keretében mutatja be az Új Nemzedék Plusz elnevezésű, átfogó ifjúsági szolgáltatásfejlesztésre irányuló kiemelt projektet.
Dr. Klinghammer István felsőoktatásért felelős államtitkár előadást tarta a Lakitelki Népfőiskolán Egyetemek, főiskolák jelenéről, jövőjéről címmel.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nyitja meg az Egon Schiele és kora című kiállítást.
A Szépművészeti Múzeum és a bécsi Leopold Múzeum kiváló együttműködésének példája, hogy ez az eddigi legátfogóbb tárlat Magyarországon a világhírű művész életművéből.