Fazekas Sándor fórumot tart a fiatalok és idősebbek foglalkoztatásáról, önfoglalkoztatásról, valamint vállalkozóvá válásáról
1999-ben döntött az első Orbán-kormány a Holokauszt Emlékközpont létrehozásáról, és 2001 óta emlékezünk minden év április 16-án a holokauszt magyarországi áldozataira.
Az emléknap eseményeit sajtótájékoztatón ismerteti Balatoni Monika, a KIM társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Prof. dr. Szita Szabolcs, a Holokauszt Emlékközpont ügyvezető igazgatója. Az eseményen részt vesz dr. Csorba László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója.
Dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter a felvidéki kitelepítettek és deportáltak emléknapja alkalmából köszöntő beszédet mond, Komáromban.
Az eseményen részt vesz és beszédet mond Czunyiné Dr. Bertalan Judit Komárom-Esztergom megyei kormánymegbízott is.
A Debreceni Református Nagytemplom és Kollégium a megyeszékhely közismert és jellegzetes épületegyüttese, a magyar irodalmi, tudományos és politikai élet számos kiválóságának alma matere, amely a magyar történelem több jelentős eseményének is helyszínt biztosított: 1849. április 14-én a Kollégium Oratóriumában ülésező Országgyűlés határozata nyomán a Nagytemplomban hirdették ki a Habsburg-ház trónfosztását kimondó Függetlenségi nyilatkozatot, 1944. december 21-én pedig Debrecenben ült össze az ideiglenes magyar nemzetgyűlés. A nehéz időkben is fennálló magyar függetlenség gondolata tehát összeforrt az intézménnyel, amelyet az Országgyűlés 2012-ben nemzeti emlékhellyé nyilvánított.
Nemzeti emlékhelyeink közül ötödikként itt kerül elhelyezésre emléktábla, amely egy 2 méter magas sztélébe süllyesztve lesz látható. A sztélét ünnepélyes körülmények között Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere leplezi le. Az eseményen részt vesz Kósa Lajos, Debrecen Megyei Jogú Város Polgármestere, valamint Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke is.