Molnár Ágnes, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztéspolitikai koordinációért felelős államtitkára közel ezer érdeklődő előtt részletezte a megújított pályázati rendszer előnyeit 2011. február 8-án, Pécsett. A könnyítéseknek köszönhetően a családi, kis- és középvállalkozásokhoz a korábbinál gördülékenyebben, gyorsabban jutnak el az uniós és hazai fejlesztési források. Közlemény.

Az eddigi körülményes adminisztrációt és lassú ügyintézést rövidebb bírálati idő és kevesebb adatlap váltja fel. Bővült az automatikus pályázatok köre, és csupán egyetlen alkalommal kérhető hiánypótlás. E változások a kiszámítható jogszabályi környezettel és az átlátható intézményrendszerrel együtt gyorsabb kifizetéseket eredményeznek. A pályázók akár külső segítség nélkül is sikerrel járhatnak, a hasznos, fenntartható elképzelések megvalósítása nem bukhat el formai hibákon – mondta el az államtitkár.

fotó: Szigeti Tamás

Az új Széchenyi Terv Nemzeti Programjai kiemelten kezelik Pécs városát. Jelentősen javítják a közlekedési lehetőségeket, a település élhetőségét és megközelíthetőségét. A baranyai megyeszékhelyen magas szolgáltatási színvonalat biztosító közös autóbusz- és vasúti pályaudvar létesül. A városi átkelő szakaszok forgalmát elkerülő út tereli majd ki a lakóházak közül. Megkezdődik a 6-os út Pécs és Barcs közötti szakaszának régen várt megerősítése, fejlesztése. Az Európa Kulturális Fővárosa Program keretében megépített Kodály Konferencia- és Koncertközpont a közösségi hasznosítás érdekében állami kezelésben működhet tovább – fejtette ki Molnár Ágnes.

Az Új Széchenyi Tervet bemutató országjárás célja a döntéshozók és a vállalkozók közötti együttműködés megalapozása. A találkozók résztvevői a szakminisztérium, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség és a közreműködő szervezetek képviselőit kérdezhetik a megújuló fejlesztéspolitikáról.

Az országjárás stratégiai együttműködő partnerei a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Vállalkozók Országos Szövetsége.


(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)

(.)