A korábbi időszak stratégiai dokumentumainak jelentős része összehangolatlan, párhuzamos fejlesztéseket tartalmaz, és a lehetőségeket messze meghaladó pénzügyi igényekkel lép fel, ezért végrehajthatatlan. Szükség van tehát átgondolt, koherens és pénzügyileg megalapozott stratégiákra és programokra, ezért a Kormány új stratégiai irányítási rendszert vezet be.

A Kormány az új rendszer bevezetésével nagy hangsúlyt kíván fektetni arra, hogy olyan stratégiák, koncepciók szülessenek, amelyek hozzájárulnak a Nemzeti Együttműködés Programjában megfogalmazottak valóra váltásához, és amelyeknek megvalósításához rendelkezésre állnak a szükséges hazai és nemzetközi források. A Magyary Zoltán Közigazgatás-fejlesztési Program keretében megvalósított intézkedés révén az átfogó, illetve egyes területekre vonatkozó, különböző időtávú kormányzati tervek egységes, egymásra épülő rendszere jön létre, világosan definiálva a dokumentumok típusát, szerkezeti és módszertani elvárásait is.

A Jó Állam megvalósításának részeként a Kormány kikerülhetetlenné teszi az állampolgárok, a társadalom érintett szereplőinek bevonását a kormányzati tervezési folyamatba, egyúttal biztosítja a stratégiák végrehajtásának folyamatos nyomon követését és visszacsatolását. Az új rendszer bevezetése és ezáltal a rendelkezésre álló erőforrások célzottabb felhasználása növelni fogja Magyarország versenyképességét és végső soron kiszámíthatóbbá teszi a központi közigazgatás működését és a jogalkotást is.

(kormany.hu)