„Történelmi jelentőségű a Közigazgatás-tudományi doktori iskola megalapítása, hiszen ezáltal a közigazgatás tudomány önálló műhelyének alapítását is ünnepeljük- mondta Biró Marcell, a KIM közigazgatási államtitkára az első közigazgatás-tudományi doktori iskola avatásán kedden, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE).

Az államtitkár kiemelte: a Magyary Zoltán Közigazgatás- fejlesztési Programban – mely 2020-ig határoz meg fejlesztési irányokat – számít a doktorandusz hallgatók tudományos tevékenységére.

Hozzátette, hogy a kutatások segítik megmagyarázni, megérteni és elfogadtatni a társadalommal, hogy a magyar közigazgatás az állampolgárokért van.

Az NKE-n induló doktori iskola ezen a tudományterületen az első doktori iskola Magyarországon. A Magyar Akkreditációs Bizottság és az Oktatási Hivatal által elismert doktori képzésben közjog és közigazgatás, állam és társadalom, közmenedzsment, állam és ökonómia, közigazgatás a nemzetközi és európai térben, valamint emberi erőforrás kutatási területen indult doktori képzés.

A közlemény szerint ezeken belül 69 kutatási téma közül választhattak a jelentkezők, akik 46 professzor és tudományos szakember irányításával folytathatják tanulmányaikat. Az NKE Közigazgatás-tudományi Doktori Iskolájában 45 doktorandusz kezdi meg tanulmányait az ősszel. Az intézmény hat kutatási területet hirdetett meg.

(MTI, KIM Sajtó Osztály)