A lakhatási szegregáció megszüntetése és a telepen élők életminőségének javítása volt a témája annak a csütörtökön és pénteken Madridban megtartott nemzetközi konferenciának, amelyen Kovács Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára is részt vett - közölte az államtitkárság pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a Lakhatási szegregáció mint emberi jogi kihívás című konferencián nemzetközi példákat ismertettek, illetve az érintett országok képviselői tapasztalatcserét folytattak a lakhatási szegregáció megelőzéséről, valamint a már meglévő telepek kezeléséről.

Az államtitkár hozzászólásában hangsúlyozta, hogy a hasonló kezdeményezések az érintettek bevonásával, partnerséget kialakítva lehetnek sikeresek. Kovács Zoltán elmondta, hogy Magyarországon jelenleg is tart a komplex telepprogram, és együttműködésen alapuló, a szegregátumokban élőket megszólító kezdeményezések indultak el.

Az Új Széchényi Terv keretében zajló komplex telepprogram a település egésze számára is nyújt olyan szolgáltatásokat, amelyek segítik a hátrányos helyzetű emberek felzárkózását és a település életébe történő integrációjukat. A közlés szerint a konstrukció forrása több mint 8 milliárd forint, egy pályázó átlagosan 110-150 millió forint forrást nyer el a megvalósításra.

A programok segítségével több száz, szegregátumban élő család helyzetén sikerül javítani. A lakhatási feltételek javításával a korábbiakhoz képest már komplex beavatkozásokra nyílik lehetőség - áll a közleményben.

(MTI)