Az elítélteket foglalkoztató balassagyarmati Ipoly Cipőgyár Kft.-nél 340 millió forintos fejlesztést hajtottak végre; a Magyarországon egyedülálló új gépsort Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára avatta fel csütörtökön.

Az államtitkár elmondta: az utóbbi két hónapban ez a harmadik beruházás a büntetés-végrehajtás gazdasági társaságainál, és ezek a lépések nagyban segítik, hogy az elítéltek hozzájáruljanak fogva tartásuk költségeihez.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A kormány számos lépést tett, hogy ez a tizenkét gazdasági társaság versenyképesen vehessen részt a gazdasági folyamatokban, a közbeszerzésekben, tehát nemcsak a követelményeket fogalmazták meg számukra, hanem megteremtették ehhez a feltételeket is - közölte.

Nemszilaj Sándor, a Balassagyarmati Fegyház és Börtönhöz tartozó Ipoly Cipőgyár Kft. ügyvezető igazgatója az ünnepségen ismertette: a DESMA direktfröccsöntő géppel poliuretán gumitalpszerkezetet is elő tudnak állítani, az új gyártástechnológia lehetőséget ad a termékskála bővítésére. Terveik között van a rendészeti szolgálati félcipő kialakítása mellett a szolgálati bakancsok fejlesztése és honvédségi bakancsok gyártása is.

Az Új Széchenyi Terv keretében 100 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a balassagyarmati gyár a Gazdaságfejlesztési Operatív Programban, ezt az összeget és az 50 millió forintos tulajdonosi támogatást saját forrással és banki hitellel egészítették ki.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A Magyarországon piacvezető kft. tavaly 168 ezer pár lábbelit gyártott, 1,5 milliárd forint árbevételt és 198 millió forint nyereséget realizált. Alapvetően belföldre értékesítenek, dolgoznak a Belügyminisztérium szervezeteinek is. A cég védőlábbelijeit használják például a svájci vasutaknál is.

A kft. a térség jelentős munkáltatója, tavaly átlagosan 371 embert foglalkoztatott, közülük 222 fogvatartottat.

(MTI)